,

Żyrandole ze szkła- jak o nie dbać?

Żyrandole to wyjątkowe lampy, które zamieniają główne źródło światła w pomieszczeniu w wykwintną dekorację, dzięki której całe wnętrze nabiera elegancji i wytworności. Mimo że ten rodzaj oświetlenia kojarzy się z minionymi czasami, z szykiem dawnych pałacyków, żyrandole doskonale wpisują się we współczesne aranżacje. Projektanci oświetlenia oferują bowiem nie tylko żyrandole o klasycznej formie, ale także żyrandole, które są doskonałym mariażem tradycyjnej formy, nowoczesnych materiałów i nowatorskich kształtów. Współczesne żyrandole to niezwykłe kompozycje wysublimowanych kształtów, finezyjne połączenie rozmaitych materiałów, które razem tworzą niezwykłą dekorację wnętrza.

Jedne z najpiękniejszych żyrandoli to żyrandole szklane oraz żyrandole z kryształkami szklanymi, które oferują nie tylko elegancję i szyk, ale także wspaniałą grę blasków i refleksów- odbijające się w szkle światło żarówek, niezwykle rozświetla pomieszczenie. Projektanci oświetlenia coraz chętniej sięgają właśnie po szkło, gdyż jest to materiał o ogromnym potencjale- dzięki niemu mogą nadać żyrandolom, kryształkom niezwykłe formy i kształty. Kolejnym atutem szkła jest jego transparentność i możliwość barwienia go na pożądane kolory, dzięki czemu szklane żyrandole są idealnym dodatkiem do każdego stylu: świetnie sprawdzą się nie tylko w stylach klasycznych, gdzie są niejako ukoronowaniem aranżacji, ale także w stylu nowoczesnym, industrialnym czy rustykalnym i sielskim.

Żyrandol z kryształkami

Wybierając żyrandol ze szkła warto jednak pamiętać, że ich piękno jest pięknem wymagającym szczególnej troski. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał dekoracyjny, aby szklany żyrandol i szklane kryształki zawsze lśniły w świetle żarówek, należy o nie odpowiednio dbać. Najczęściej sprowadza się to do regularnego czyszczenia i mycia całego żyrandola ze szczególnym uwzględnieniem szklanych kryształków, szklanych ramion i wszelkich szklanych elementów żyrandola.

Jak prawidłowo czyścić żyrandole ze szkła i żyrandole ze szklanymi kryształkami, aby zawsze imponowały swoim blaskiem?

  • Przystępując do mycia żyrandola zadbaj o odłączenie napięcia- wystarczy, że wyłączysz na czas mycia bezpiecznik.
  • Pod żyrandolem połóż ręcznik, który zabezpieczy podłogę przed wodą spływającą z żyrandola.
  • Delikatnie omieć żyrandol miotełką elektrostatyczną, aby usunąć z niego kurz.
  • Kryształy lub szklane elementy żyrandola spryskaj wodą i dokładnie wytrzyj do sucha miękką szmatką. Pamiętaj, aby szmatkę tę często zmieniać by zawsze była czysta i sucha. W specjalistycznych sklepach można kupić specjalne rękawiczki, których używa się zamiast zwykłej szmatki.
  • Zamiast samej wody możesz natomiast użyć specjalnego detergentu, który skutecznie usunie tłuste zabrudzenia. Wybierając taki środek, zwróć uwagę na to, aby nie był zbyt agresywny. Do wody możesz dodać również zwykły płyn do mycia naczyń.
  • Gdy wszystkie elementy będą już suche, przetrzyj je roztworem z wody i octu- dzięki temu zabiegowi nie dopuścisz do powstania zacieków, a szkło nabierze blasku. Blask kryształków można również przywrócić, polerując je szmatką nasączoną w denaturacie.

Kryształowy żyrandol ze szkła

Jak w przypadku każdej pielęgnacji, kluczową kwestią jest systematyczność i regularność. Szklane żyrandole warto zatem co najmniej raz w tygodniu omiatać miotełką o elektrostatycznych właściwościach, dzięki czemu kurz nie będzie się na nich osadzał, a raz w miesiącu umyć go i wypolerować jego szklane elementy zgodnie z powyższymi wskazówkami, dzięki czemu zawsze będzie się pięknie mienił czy to w świetle dziennym, czy w świetle zapalonych żarówek.

Jeśli szukasz żyrandola do swoich wnętrz, zajrzyj koniecznie do sklepu Mile Maison, który oferuje piękne żyrandole szklane, żyrandole z kryształkami i kryształowe, a także żyrandole z abażurami, klasyczne i nowoczesne.

Sklep internetowy Mile Maison
Biuro Obsługi Klienta:
tel. 602 497 282
tel. 71 725 38 78
bok@milemaison.pl
www.milemaison.pl

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Jak dobrać lampę do wnętrza w stylu industrialnym?

Jak dobrać lampę do wnętrza w stylu...

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza, bowiem nie tylko zapewnia komfort funkcjonowania po...›››
O czym warto pamiętać, wybierając oświetlenie do łazienki

O czym warto pamiętać, wybierając...

Aranżując wnętrza w naszym domu, zawsze staramy się połączyć użytkowe walory niezbędnych instalacji z ich funkcją estetyczną. To bardzo...›››
Energooszczędne oświetlenie – co wybrać?

Energooszczędne oświetlenie – co wybrać?

Zakaz używania zwykłych żarówek został wprowadzony w 2012 roku, jednak do tej pory mamy wątpliwości, czym je zastąpić. Na rynku istnieje...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Elektryka i oświetlenie Żyrandole ze szkła- jak o nie dbać?
© kreoCEN.pl 2009 - 2019