,

Wybór suszarki do włosów – na co zwrócić uwagę?

Suszarka do włosów to niezbędny artykuł w gospodarstwie domowym każdego posiadacza dłuższych włosów. Dzięki temu urządzeniu możemy zadbać o nasze włosy, skrócić czas ich suszenia, a po tym, bez obaw o złapanie przeziębienia, wyjść na jesienną słotę. Jednak, by nie zepsuć sobie zdrowia i urody należy odpowiednio dopasować suszarkę do naszych potrzeb.

Moc

Nie bez kozery jest to parametr, o którym mówi się najwięcej. Właśnie od mocy urządzenia zależy szybkość suszenia włosów. Im większa, tym więcej zaoszczędzimy czasu. Na rynku dominują modele o przekroju mocy od 1000 do 2300W. Przy wyborze należy kierować się długością i gęstością naszych włosów. Do krótkiej fryzury wcale nie trzeba maszyny o wielkiej mocy. Spokojnie wystarczy taka o mocy w przedziale 1000-1400W. Jednak jeśli posiadamy gęste i długie włosy, powinniśmy zainteresować się suszarką o mocy co najmniej 1600W. Mniejsze będą nieefektywne i wydłużą czas spędzony w łazience.

Przy wyborze warto pamiętać, że suszenie w temperaturze wyższej niż 59oC nigdy nie służy naszym włosom. Gorące powietrze sprawia, że te stają się matowe, suche i łamliwe. Dlatego też warto zainwestować w suszarkę o większej mocy, która na krócej będzie wystawiać nasze włosy na niekorzystny wpływ wysokiej temperatury.

Konstrukcja

Kolejnym aspektem ułatwiającym suszenie jest przemyślana i ergonomiczna konstrukcja. Przy suszeniu włosów, poza mocą suszarki, ważny jest też odpowiedni wylot powietrza. Gdy suszarka się ku niemu zwęża, powietrze w niej naturalnie przyspiesza i efektywniej pozbywa się cząsteczek wody z naszych włosów/p>

Warto także zwrócić uwagę na filtry zabezpieczający suszarkę. Najlepsze są te, które łatwo można wyjąć i oczyścić. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnego zapachu spalenizny, a także zapobiegniemy przegrzewaniu się urządzenia, co znacznie wydłuży jego żywotność. Przed zakupem warto także przez jakiś czas potrzymać suszarkę w dłoni. Należy wtedy sprawdzić, czy odpowiada nam jej waga, wielkość oraz kształt rączki. Ciekawym dodatkiem mogą okazać się gumowe, antypoślizgowe nakładki, które dodatkowo zabezpieczają uchwyt.

Temperatura i siła nawiewu

Suszarki z reguły posiadają regulowaną skalę temperatury i siły nawiewu, która może posiadać od 2 do aż 5 stopni. Choć często bagatelizujemy te funkcje, są one bardzo przydatne. Większa siła nawiewu pomaga przy osuszaniu bardzo mokrych włosów, natomiast mniejsza jest idealna do modelowania. Przy samym modelowaniu ważny jest także zakres temperatur. Im wyższe, tym łatwiej ułożyć włosy w pożądanej pozycji, jednak zbyt długie poddawanie za dużemu ciepłu może je bardzo szybko zniszczyć. Dlatego też poleca się suszyć włosy w mniejszych, odpowiednio dobranych temperaturach.

Powłoki

Kolejnym ważnym kryterium wyboru suszarki jest rodzaj powłoki pokrywającej suszarkę. Poza standardowymi z tworzywa, można spotkać bardziej nietypowe – ceramiczne bądź turmalinowe.
Ceramiczna powłoka odpowiada za równomierne rozłożenie ciepła, przez co włosy nie są w tak dużym stopniu narażone na zmiany temperatur. Dodatkowo suszarki z tym udogodnieniem posiadają właściwości antybakteryjne.
Turmalinowa powłoka (czasem zastąpiona srebrną) ujemnie jonizuje powietrze suszące nasze włosy. Dzięki takiemu zabiegowi fryzura się nie elektryzuje. Dodatkowo, powietrze naładowane jonami ujemnymi domyka łuski włosów, co zapobiega ich nadmiernemu przesuszaniu.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Najnowsze trendy w AGD

Najnowsze trendy w AGD

Rynek sprzętów gospodarstwa domowego praktycznie od początku swojego istnienia stanowi znaczącą przestrzeń dla rozwoju...›››
Wybieramy toster i opiekacz do kanapek

Wybieramy toster i opiekacz do kanapek

Chrupiące kanapki podawane na gorąco to popularne danie, którego przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Jednak aby delektować się...›››
Jakie kupić dobre żelazko?

Jakie kupić dobre żelazko?

Żelazko to niezbędnik każdego gospodarstwa domowego. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów żelazek, a różnice między nimi...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik AGD Wybór suszarki do włosów – na co zwrócić uwagę?
© kreoCEN.pl 2009 - 2019