,

Wybieramy toster i opiekacz do kanapek

Chrupiące kanapki podawane na gorąco to popularne danie, którego przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Jednak aby delektować się domowymi tostami czy sandwichami, musimy posiadać odpowiedni sprzęt AGD. Przed dokonaniem wyboru między tosterem a opiekaczem, należy przede wszystkim poznać różnice między tymi urządzeniami. Opiekacz daje nam możliwość przygotowania różnego rodzaju zapiekanych kanapek np. z serem i wędliną, przy użyciu tostera otrzymamy natomiast proste grzanki, które mogą posłużyć jako baza do kanapek.

Design

Forma i wzór tostera to jeden z najważniejszych czynników decydujących o zakupie konkretnego urządzenia. Najpopularniejsze modele wykonane z tworzywa sztucznego potrafią zaskoczyć mnogością kolorów i kształtów. Znajdziemy wśród nich klasyczne białe opiekacze, jak i kolorowe, lakierowane urządzenia, które staną się ozdobą każdej kuchni. Do najbardziej ekskluzywnych modeli zaliczamy jednak te wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Swoim wyglądem nawiązują do pierwszych tosterów produkowanych w USA.

Toster

Możliwości

Pamiętając, że w opiekaczu pieczywo ma kontakt z powierzchnią grzejną, należy zwrócić szczególną uwagę na użyte do jej produkcji materiały. Producenci prześcigają się w dostosowywaniu urządzeń do potrzeb klientów.

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model posiada antypoślizgowe nóżki oraz specjalną podstawkę, na której będą zbierały się okruchy chleba, ułatwiającą czyszczenie tostera. Jeżeli w naszej rodzinie są miłośnicy tostów, warto wybrać urządzenie z większą liczbą szczelin – niektóre modele pozwalają przygotować 4 tosty jednocześnie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również osobna regulacja dla każdej ze szczelin. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu specjalnych rusztów, pozwalających podgrzewać bułki czy rogaliki.

Opiekacz

W przypadku opiekaczy najważniejszym elementem, na jaki musimy zwrócić uwagę, są płytki grzejne. Powinny być pokryte specjalna powłoką, zapobiegającą przywieraniu potraw. Podczas korzystania z opiekacza należy używać akcesoriów wykonanych z drewna lub plastiku, aby nie uszkodzić powierzchni płytek. Opiekacz jest również urządzeniem wielofunkcyjnym. Kupując model z wymiennymi płytkami, poza tradycyjną funkcją otrzymamy również możliwość wykorzystywania go jako grill elektryczny czy domową gofrownicę. Podobnie jak w przypadku tosterów, warto zwrócić uwagę, czy opiekacz posiada antypoślizgowe nóżki, funkcję zabezpieczająca urządzenie przed przegrzaniem oraz nienagrzewające się uchwyty. Ciekawym rozwiązaniem są również modele wyposażone w specjalne zawiasy, które ułatwiają przygotowanie większych kanapek, takich jak np. włoskie panini.

Moc

Istotnym parametrem, który wpływa na komfort pracy, jest moc urządzenia, im większa, tym szybciej przygotujemy ulubioną przekąskę. Najpopularniejsze modele, jakie znajdziemy w sklepach, dysponują mocą 600-700W. Jeżeli jednak zależy nam na czasie lub chcemy przygotować większą ilość tostów, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia o mocy przekraczającej 1200W.

Cena

Bogactwo dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni dla swoich potrzeb i zasobności portfela. Najtańsze tostery czy opiekacze można bowiem kupić już za 60 zł. Jeżeli jednak zależy nam na niezawodności sprzętu i jego jakości, musimy być przygotowani na wydatek rzędu kilkuset złotych.

Mariusz Opala
kreoCEN.pl

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Najnowsze trendy w AGD

Najnowsze trendy w AGD

Rynek sprzętów gospodarstwa domowego praktycznie od początku swojego istnienia stanowi znaczącą przestrzeń dla rozwoju...›››
Wybór suszarki do włosów – na co zwrócić uwagę?

Wybór suszarki do włosów – na co zwrócić...

Suszarka do włosów to niezbędny artykuł w gospodarstwie domowym każdego posiadacza dłuższych włosów. Dzięki temu urządzeniu...›››
Jakie kupić dobre żelazko?

Jakie kupić dobre żelazko?

Żelazko to niezbędnik każdego gospodarstwa domowego. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów żelazek, a różnice między nimi...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik AGD Wybieramy toster i opiekacz do kanapek
© kreoCEN.pl 2009 - 2019