,

Valena Life - Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnegomarki Legrand

Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska Valena Life to odpowiedź na aktualne wymagania funkcjonalne stawiane instalacjom elektrycznym, teletechnicznym i informatycznym do każdego rodzaju pomieszczeń w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym. Wśród szeregu popularnych gniazd wtyczkowych (w wersji pojedynczej i podwójnej do instalacji w ramkach pojedynczych i wielokrotnych) znajdziemy również kompletną ofertę standardowych łączników oświetlenia oraz wersje dla automatyki domowej. Ofertę stanowią dodatkowo ściemniacze w wersjach obrotowych z funkcją pamięci ustawienia, a także zaawansowane modele dotykowe z diodowym wskaźnikiem poziomu natężenia oświetlenia. W inteligentnych instalacjach możemy wykorzystać łączniki oświetlenia sterowane w pełni radiowo, przyklejane wprost na ścianę lub biurko, natomiast bramka WiFi może wzbogacić system o sterowanie funkcjami dedykowanymi dla nowoczesnego domu za pomocą smartfona.

Valena Life – Mechanizmy IN’MATIC

Ponad 150 różnych funkcji do zaspokojenia tradycyjnych i innowacyjnych potrzeb nowoczesnych instalacji elektrycznych.

To gniazda o stopniu ochrony IP 2X, co oznacza, że zapewnia ochronę przed przypadkowym dotknięciem palcem do części czynnych. Ich atutem są także większe przyciski zwalniające, które umożliwiają komfortowe zaciskanie i zwolnienie przewodu w zaciskach automatycznych. Z kolei ochronę przed porażeniem prądem i skaleczeniami zapewnia izolowany uchwyt. Producent nie zapomniał również o bezpieczeństwie dzieci, na które wpływ mają przesłony styków.

Valena Life Legrand

Nowe Mechanizmy Legrand to konstrukcja gwarantująca wysoką jakość mechaniczną gniazd i łączników. W wyniku przeprowadzonych badań i testów wytrzymałościowych oraz wynikających z nich modyfikacji, Valena Life posiada wzmocnione zaczepy pazurków wraz z dedykowanymi punktami ich podparcia. Przyczyniło się do podwojenia odporności na wyrwanie gniazd ze ściany względem dotychczasowych rozwiązań. Aktualnie siła potrzebna do usunięcia gniazda ze ściany odpowiada szarpnięciu ciężarkiem o masie 22,4 kg. Dla porównania, dla większości spotykanych rozwiązań wystarczy jedynie ciężarek 12,2 kg. Zastosowanie nowych gniazd eliminuje całkowicie zjawisko „wypadających gniazd” stanowiących duży kłopot i niebezpieczeństwo porażenia prądem dla użytkownika.

Nowa konstrukcja umożliwia także szybkie przyłączanie przewodów. Automatyczne zaciski posiadają wyraźne oznaczenia wejść, dzięki temu gwarantują łatwiejszą i szybszą instalację. To w połączeniu z niższym kosztem zakupu gniazda w wersji z przyłączeniem automatycznym (w porównaniu z gniazdem z przyłączeniem śrubowym) pokazuje jak bardzo korzystna jest zmiana sposobu tworzenia instalacji elektrycznej na automatyczną.

W przypadku montażu osprzętu wielokrotnego z pomocą przychodzą wypusty montażowe, zapobiegające przesuwaniu się poszczególnych mechanizmów podczas przykręcania. Zapewnia to należyte wypoziomowanie zestawu, solidność montażu oraz późniejsze właściwe dopasowanie plakietki i ramki. Ponadto osprzęt elektroinstalacyjny Valena Life dokładnie zabezpieczono przed zarysowaniami mogącymi pojawić się w czasie transportu. Co istotne, Legrand zadbał o to dla wszystkich wersji, niezależnie od sposobu pakowania czy dedykowanego kanału dystrybucji. Produkt dostarczany jest wraz z przezroczystą plastikową osłoną zapobiegającą zakurzeniu i zamalowaniu przez ekipy budowlane w trakcie trwania prac wykończeniowych. Gwarantuje to dostarczenie inwestorowi części osprzętowej w idealnym stanie podczas odbioru.

Osprze elektryczny firmy Legrand

Warto również pamiętać o możliwości wyboru łączników oświetlenia w wersji z diodowym podświetleniem klawiszy łączników. Technologia LED gwarantuje długotrwałe działanie, minimalne zużycie prądu oraz modną delikatną niebieską barwę podświetlenia, budującą zadowolenie użytkownika.

Kompletna oferta Valena life obejmuje także osprzęt o stopniu ochrony IP44, sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem oraz roletami. Dodatkowo w ofercie firmy znaleźć można czujniki gazu i zalania wodą, których połączenie z centralą automatyki domowej daje możliwość stworzenia różnorodnych scenariuszy sterowań i wysyłanie powiadomień alarmowych do użytkownika.

Bardziej wymagający klienci w ofercie producenta znajdą łącznik oświetlenia z mechanizmem tradycyjnego włączania/wyłączania oświetlenia klawiszem, plus dodatkowo układ wyłączający je automatycznie po 10 minutach nieobecności domowników w pomieszczeniu.

Jeszcze większą automatyzację zapewnia łącznik sterowany radiowo. W takim systemie dowolna liczba łączników komunikuje się z modułem radiowym dołączonym do instalacji elektrycznej zapewniającym sterowanie oświetleniem i komunikację z wszystkimi łącznikami podłączonymi do systemu. W tym przypadku bardzo duże znaczenie ma fakt, że lokalizacja łączników radiowych oraz ich ilość jest dowolna.

Osoby, które chciałyby w swoim domu zapewnić sobie możliwość synchronizacji dźwięków pochodzących z urządzeń przenośnych, takich jak smartfony czy tablety, z głośnikami zainstalowanymi w pomieszczeniu, mogą skorzystać z dystrybucji dźwięków Bluetooth.

Łączniki Legrand

Doskonałą propozycją dla usprawnienia już istniejących instalacji jest gniazdo 2P+Z z ładowarką USB, umożliwiające rozbudowę standardowego gniazda 2P+Z o ładowarkę USB bez konieczności wykuwania lub wiercenia otworu na drugą puszkę. Ładowarka USB leży płasko na ścianie, a jej zamontowanie ogranicza się jedynie do odkręcenia i przykręcenia kilku śrubek.

Valena Life to 16 rodzajów ramek i wiele kolorów mechanizmów gwarantujących różnorodność, trwałość i dopasowanie do stylistyki każdego wnętrza. Innowacyjne rozwiązania przyspieszają tworzenie instalacji oraz przyczyniają się do zwiększenia jej trwałości.

Legrand

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Aranżacyjne mariaże – osprzęt elektryczny SONATA firmy OSPEL

Aranżacyjne mariaże – osprzęt elektryczny...

Jedną z decyzji, jaką musimy podjąć urządzając dom lub mieszkanie, jest wybór stylu w jakim utrzymany będzie wystrój...›››
Kolekcja Kier, czyli łączniki w najczystszej postaci

Kolekcja Kier, czyli łączniki w najczystszej...

Złoty środek to nie tylko zasada filozoficzna czy styl życia, osiągnięcie złotego środka to także cel, którego osiągnięcie...›››
Kolekcja Karo, czyli as z rękawa firmy Ospel

Kolekcja Karo, czyli as z rękawa firmy Ospel

Połączenie oryginalnego designu i funkcjonalności, to założenie, które znalazło odzwierciedlenie w najnowszej kolekcja Karo....›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Akcesoria elektryczne Valena Life - Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnegomarki Legrand
© kreoCEN.pl 2009 - 2019