,

Tapeta do pokoj dziecka

Większość rodziców z pewnością spotkało się już z radosną twórczością swojego dziecka, któremu wizja artystyczna nakazała malować obrazy nie na papierze lecz na książeczkach, meblach czy ścianach.

Tapeta dla dzieci
Tapeta dla dzieci

Standardowe postrzeganie koloru ścian w pokoikach dziecięcych sugeruje, że powinny być one w dwóch kolorach niebieskim – dla chłopczyka i różowym – dla dziewczynki. Na szczęście, firmy produkujące tapety ścienne odchodzą od tego sztampowego trendu przez cały czas wprowadzając na rynek nowe oryginalne produkty, do których nie tylko należą kolorowe fototapety ale też tapety, które można potraktować jak blok do rysowania.

Tablice samoprzylepne

Dla młodszych dzieci dobrym rozwiązaniem mogą być czarne, granatowe czy zielone tablice samoprzylepne w formie tapety, na której dzieci będą mogły realizować swoje wizje artystyczne.

W ten sposób nasze pociechy dostaną dużą, łatwo ścieralną powierzchnię, która spełni potrzeby nawet najbardziej zaciętych malarzy. Oczywiście, taka forma również może mieć swoje wady. Dziecko przyzwyczajone do malowania po jednej ścianie może ochoczo przenieść się ze swoimi akcesoriami do malowania np. do naszego salonu, dlatego będziemy musieli poświęcić trochę czasu na wytłumaczenie mu, że nie każda ściana w mieszkaniu jest tak łatwa do starcia.

Tapeta do pokoju dziecka
Tapeta do pokoju dziecka

Tapety - kolorowanki

Dla starszych dzieci, które zazwyczaj przepadają za kolorowankami ciekawym pomysłem będą białe tapety z nadrukami, które dziecko może pomalować dowolnym kolorem kredki, farby, ołówkiem czy długopisem. Plusem takiej formy jest możliwość malowania różnymi akcesoriami, a nie jedynie kredą. Minusem takiej tapety może być jednak fakt, że jest ona jednorazowa – można ją łatwo zdemontować, jednak nie ma możliwości zmyć z niej np. farby.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na aranżacje

Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na...

Człowiek od zawsze interesował się otaczającym go światem. W dobie szybkiego rozwoju gospodarczego, naturę i zieleń zastępują wielkie...›››
Kolory wnętrz - Trendy 2016

Kolory wnętrz - Trendy 2016

Salon i sypialnia to wnętrza, w których spędzamy zwykle najwięcej czasu. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie ich w jednym...›››
Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do wewnątrz

Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do...

Przeniesienie sposobu używanego tradycyjnie do wykańczania zewnętrznych ścian domów i ogrodzeń do pomieszczeń, zmieniło typowo...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wykończenie wnętrz Tapeta do pokoj dziecka
© kreoCEN.pl 2009 - 2019