,

Stwórz stylowe miejsce do pracy

Praca stanowi nieodłączny element naszego życia. Każdego dnia zabiera nam kilka lub nawet kilkanaście godzin, dlatego tak ważne jest urządzenie odpowiedniego miejsca do pracy, stworzenie warunków zapewniających komfort. Łatwo można sobie wyobrazić dzień spędzony przy biurku na wygodnym fotelu, w ciekawym, estetycznym otoczeniu i w towarzystwie dziennego światła, jakie zapewnia duże okno. Im wygodniejszy kącik do pracy, tym większa przyjemność jej wykonywania, a także większa wydajność. W komfortowym i estetycznym otoczeniu lepiej możemy się skoncentrować na realizowanym zadaniu. Miejsce do pracy to jednak nie tylko firmowe biuro, ale również odpowiednio przygotowana strefa w domu lub mieszkaniu, w której dokończymy zadania zawodowe lub zajmiemy się domowymi rachunkami. Może to być integralna część wyposażenia mieszkania w dawnym stylu.

Meble dobrze dobrane do pracy i do stylu wnętrza

Podstawą wyposażenia miejsca do pracy są oczywiście meble gabinetowe: biurko, wygodne krzesło, regał na dokumenty, a nawet duża biblioteka na książki. Jeśli pomieszczenie urządzamy w stylu klasycznym, w stylu retro lub vintage do wybranej aranżacji możemy również dopasować odpowiednie meble. Wśród propozycji, które warto wziąć pod uwagę, znaczące miejsce zajmują meble w stylu prowansalskim i w stylu klasycznym, które – poza odpowiednio dopasowanym wzornictwem – wyróżniają się też stabilnością i dużą pojemnością. Wykonywane z litego drewna są solidne i posłużą wiele lat. Jeśli marzy Ci się stylowy i elegancki gabinet, takie meble będą doskonałym wyborem. Aby pomieszczenie jak najwierniej odzwierciedlało Twoje oczekiwania, wybierz prowansalskie meble na zamówienie - taka opcja pozwoli na odpowiedni dobór kolorystyki i wykończenia mebla, dzięki czemu ich wygląd i styl można dopasować do charakteru pozostałych mebli, co sprzyja zachowaniu harmonii z pozostałymi pomieszczeniami. Ponadto meble na zamówienie wyróżniają się zwykle pięknym wzornictwem, wiernie oddającym charakter mebli z dawnych lat, dzięki czemu zaaranżowany przy ich udziale gabinet, będzie wnętrzem nie tylko oryginalnym, stylowym, ale również pomieszczeniem, które zdaje się opowiadać pewną historię.

Sekretarzyk w stylu prowansalskim

Stylowe meble do gabinetu są bardzo zróżnicowane, dlatego przed wyborem odpowiedniego modelu warto zastanowić się, do jakich celów będą nam służyły. Duże, pojemne biurko z wieloma głębokimi szufladami jest praktyczne, ale zajmuje też wiele miejsca, a pojemność nie zawsze bywa potrzebna. Biurko powinno spełniać potrzeby związane z rodzajem wykonywanej pracy, dlatego duże szuflady przydadzą się osobom wykorzystującym wiele materiałów piśmiennych, dokumentów, podręcznych opracowań, które powinny mieć swoje miejsce w biurku. Jeśli w pracy nie wykorzystuje się takich materiałów, a częściej korzysta np. z książek, wówczas odpowiedniejsze będzie małe biurko z pojedynczą szafką lub szufladą pod blatem oraz dopełniający wystrój strefy do pracy regał na książki.

Ważnym elementem wyposażenia jest krzesło lub fotel, który powinien być wygodny, ale również sprzyjać zachowaniu odpowiedniej postawy. Pozycja półleżąca z pewnością bardzo szybko zmęczy i zniechęci do pracy.

Meble biurowe w stylu prowansalskim

Kolory, dekoracje, dodatki

Komfortowe miejsce pracy to nie tylko umeblowanie, ale również kolorystyka otoczenia, odpowiednie oświetlenie i dodatki dekoracyjne. Nie można tu mówić oczywiście o zastawianiu blatu biurka zbędnymi przedmiotami, jednak niewielki dodatek charakterystyczny dla dekoracji gabinetowych, podniesie estetykę miejsca, a tam, gdzie mamy do czynienia z pozytywnymi wrażeniami estetycznymi, lepiej się również czujemy. Charakterystyczne dekoracje gabinetowe to dodatki chromowane, niklowane lub wykonane z drewna: niklowane pierścienie kinetyczne, niklowany globus lub figurka samolotu. Podkreślają elegancję i wytworność miejsca.

Prowansalskie Biurko

Warto jednak pamiętać, że nadmiar detali może rozpraszać, dlatego, jeśli decydujemy się na ulubione obrazki czy zdjęcia warto zadbać o umiar.Barwami najbardziej sprzyjającymi wysiłkowi intelektualnemu są stonowane kolory takie jak beżowy, szary, lawendowy czy błękitny, kolory niezbyt intensywne i jednolite. Kolejny element, na który koniecznie musimy zwrócić uwagę to oświetlenie, a więc wygodna, najlepiej regulowana lampa biurkowa w stylu retro lub lampa gabinetowa przypominająca podstawę globusa zakończoną kloszem. Takie oświetlenie uzupełnia tradycyjną lampę sufitową i pozwala skoncentrować źródło świata na blacie. Warto wybrać lampę z elastycznym ramieniem, dzięki czemu będzie można dostosować jej ustawienie do pozycji, która najlepiej oświetli leżące na biurku dokumenty. Dopełnieniem wystroju mogą być również przedmioty, które usprawnią wykonywaną pracę i zapewnią porządek na biurku. Zaliczają się do nich pojemniki na długopisy, spinacze biurowe, stylowe organizery i inne przydatne drobiazgi, stylem pasujące do wystroju wnętrza. Takie ozdoby sprawią, że aranżacja nabierze indywidualnego charakteru.

Zapraszamy do sklepu Mile Maison, który oferuje bogaty wybór mebli gabinetowych wykonywanych na zamówienie.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Kolekcja mebli Pesaro to stylowe meble prowansalskie , które wyróżniają się subtelną, kremową kolorystyką oraz wyjątkowym...›››
Jak wybrać idealny materac do spania?

Jak wybrać idealny materac do spania?

Wybór materaca do łóżka to jedna z najważniejszych decyzji podczas urządzania sypialni. Dobrze wybrany materac to zarówno...›››
Jaka szafa do sypialni?

Jaka szafa do sypialni?

Jaka powinna być idealna szafa do sypialni? Szafa w zabudowie czy szafa wolnostojąca? Szafa z lustrem? Szafa z szufladami? To jeden z...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wyposażenie Stwórz stylowe miejsce do pracy
© kreoCEN.pl 2009 - 2019