,

Słów kilka o roletach

Rolety od lat cieszą się popularnością. Są praktyczne i nie zmniejszają optycznie pomieszczenia. Zapewniają idealną ochronę przed słońcem i pasują praktycznie do każdego wnętrza. Rolety to też ciekawa alternatywa dla małych okien, przy których nie ma miejsca na karnisz.

Rolety rzymskie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów rolet, dlatego trudno wybrać te odpowiednie. Najpopularniejsze są rolety rzymskie. Z wyglądu przypominają zasłony, zakrywają całe okno, włącznie z ramą. Przy podnoszeniu zwijają się w charakterystyczne fałdy, co pozwala na łatwe regulowanie światła w pomieszczeniach. W ostatnim czasie rolety rzymskie stały się przełomem w aranżacji wnętrz. Dostępnych wiele wzorów, kolorów i tkanin, które pozwalają na dopasowanie rolety do wnętrza i gustu. Sama faktura może też być różna, bardziej lub mniej zaciemniona, cieńsza lub grubsza. Tkaniny, z których zrobiona jest roleta są istotne, gdyż grą światła i cienia nadają ciekawy efekt. Wnętrza zaopatrzone w rolety rzymskie wydają się być bardziej przytulne. Dlatego też sprawdzą się w każdym salonie i z powodzeniem zastąpią firany, łącząc w sobie styl i funkcjonalność.

Rolety dzień i noc

Rolety wewnętrzne

Bardzo ciekawą propozycją są też rolety typu dzień i noc. Wykonane są z tkaniny w poprzeczne paski, na przemian przezroczyste i przyciemnione. Łączą w sobie funkcję żaluzji, rolet i zasłon, przez co pozwalają kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła zarówno w dzień jak i nocą. Wystarczy przesunąć poziome pasy, aby zmienić panujący w pomieszczeniu klimat . Takie rozwiązanie będzie przydatne podczas pracy przy komputerze, oglądaniu telewizji czy też czytaniu książki. Dobrze sprawdzają się na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Na rynku dostępne są w wersji wolnowiszącej, w kasetce, jako praktyczne mini rolety oraz jako systemy w maskownicach. Rolety typu dzień i noc doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Dzieci będą miały niezbędny do nauki i zabawy komfort. Innym pomieszczeniem, gdzie rolety będą mogły spełniac swoje zadanie, jest gabinet, który jako miejsce pracy powinien być dobrze ale nie nadmiernie doświetlony.

Rolety do sypialni

Rolety zaciemiające

Materiał, z którego wykonane są rolety zaciemniające, charakteryzuje się najwyższym stopniem zaciemnienia. W upalne dni zapewniają chłód i cień. Roleta zaciemniająca montowana jest do ściany, sufitu lub na oknie. Najczęsciej wykonana jest z wysokiej jakości poliestru, pokryta izolacyjną warstwą gumową lub aluminiową, niekiedy też występuje w kolorze srebrnym, co chroni przed nadmiernym promieniowaniem UV. Najczęściej mają gładką fakturę i oczywiście występują w różnych wariantach kolorystycznych. Przy wyborze koloru warto pamiętać, iż ciemne rolety łatwiej pochłaniają światło ale też szybciej ulegają nagrzaniu, co powoduje wzrastanie temperatury we wnętrzu. Dlatego najlepiej wybrać te zrobione z grubego ale jasnego materiału.

Rolety zaciemniające są idealnym rozwiązaniem do sypialni, jako ochrona nie tylko przed słońcem ale także przed światłem ulicznych latarni. Doskonale sprawdzą się też w pomieszczeniach, które szybko się nagrzewają. Przykładem są pomieszczenia na poddaszu, albo te posiadające sięgające od sufitu do podłogi okna.

Rolety są uniwersalne i pasują do każdego wnętrza, zarówno tego klasycznego jak i nowoczesnego. Doskonale zastępują firanki i zasłony, łatwiej o nie zadbać i nie wymagają dodatkowego miejsca. Są mniej kłopotliwe dla posiadaczy zwierząt. Sprawiają, że wnętrza wyglądają przytulnie i estetycznie. Wybór rolet na rynku jest ogromny, czasem więc trudno się zdecydować na konkretny model i typ.

Dominika Łazarczyk

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Kolekcja mebli Pesaro to stylowe meble prowansalskie , które wyróżniają się subtelną, kremową kolorystyką oraz wyjątkowym...›››
Jak wybrać idealny materac do spania?

Jak wybrać idealny materac do spania?

Wybór materaca do łóżka to jedna z najważniejszych decyzji podczas urządzania sypialni. Dobrze wybrany materac to zarówno...›››
Jaka szafa do sypialni?

Jaka szafa do sypialni?

Jaka powinna być idealna szafa do sypialni? Szafa w zabudowie czy szafa wolnostojąca? Szafa z lustrem? Szafa z szufladami? To jeden z...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wyposażenie Słów kilka o roletach
© kreoCEN.pl 2009 - 2021