,

Praktyczne meble do łazienki

Meble łazienkowe muszą być przede wszystkim bardzo praktyczne i idealnie dopasowane do rozmiarów pomieszczenia. Nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca, by można było swobodnie poruszać się pomiędzy nimi. Wybór odpowiedniego zestawu mebli to często bardzo trudne zadanie, szczególnie wtedy, gdy łazienka nie należy do największych. Jakie meble więc wybrać i na co zwrócić największą uwagę?

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy w łazience postawić komodę. W wygodnych i obszernych szufladach bez problemy pomieścimy wszystkie kosmetyki. Można w nich trzymać również świeże ręczniki czy zapas środków higienicznych. Do mniejszych łazienek, w których z pewnością komoda się nie zmieści, lepszym rozwiązaniem będzie tak zwany słupek, czyli wysoka i wąska szafka stojąca. Jeśli jednak na podłodze nie ma miejsca nawet na postawienie słupka, warto zdecydować się na półki lub wiszące szafki. Szafki są o tyle praktyczniejsze, że przedmioty w nich przechowywane będą lepiej chronione przed wilgocią. Warto zagospodarować przestrzeń pod umywalką, stawiając tam dobrze dopasowaną szafkę. W ten sposób nie tylko zyskamy miejsce do przechowywania różnych rzeczy, ale także ukryjemy rury odpływowe.

Sprawą najważniejszą jest metraż. Ten parametr w pierwszym rzędzie decydować powinien o zakupie mebli. W przypadku łazienki o małych gabarytach przestrzennych wykluczyć należy raczej  montaż dużych i przytłaczających bogactwem detali meblościanek. Dobrze wtedy wykorzystać, jeżeli istnieje rzecz jasna taka możliwość, naturalne wnęki i w tych miejscach sprytnie umieścić szklane lub zabudowane półki albo wybrane przez siebie meble.

Nawet w najmniejszej łazience powinno jednak znaleźć się miejsce na lustro. Najlepiej, gdy jest ono w naturalny sposób skomponowane z szafką umywalkową, umywalką oraz blatem roboczym, który w zależności od wielkości łazienki może być mniejszy lub większy. Samo lustro można także zabudować, dzięki czemu, stanie się elementem kompleksowego i praktycznego zestawienia.

Poszukując elementów wyposażenia łazienki trzeba mieć na uwadze również fakt, że meble przystosowane musza być do specyficznych warunków, jakie panują w łazience. Chodzi tutaj przede wszystkim o narażenie na nieustanną wilgoć oraz ciepło. Z tego względu dobrze sprawdzą się meble wykonane z tworzyw pokrytych specjalnymi lakierami ochronnymi, przykładowo z lakierowanych płyt MDF bądź zestawy szklane. Zwracać zawsze należy uwagę na krawędzie i wykończenie. Ich niedokładne wykończenie może sprawić, że mebel w tym miejscu będzie narażony na szczególne chłonięcie wilgoci powodujące nieestetyczne odkształcenia. Doskonałym wyborem materiału na meble łazienkowe pozostają także gatunki drewna egzotycznego, prezentujące się niezwykle ekskluzywnie. Są zdecydowanie bardziej odporne na szkodliwe działanie pary wodnej od rodzimych gatunków, ze względu na ich większą gęstość. Jedyną przeszkodą pozostaje w tym przypadku cena. Meble wykonane z drewna egzotycznego nie należą bowiem do najtańszych.

Funkcjonalna łazienka, która umożliwia jej użytkownikom swobodne przechowywanie kosmetyków i innych akcesoriów to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Aby dobrze zaaranżować łazienkowe wnętrze i sprawić, żeby było ono jak najbardziej praktyczne niezbędny jest zakup odpowiednich mebli łazienkowych. Ich trafny wybór na pewno znacznie zwiększy funkcjonalność i praktyczność łazienki.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na aranżacje

Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na...

Człowiek od zawsze interesował się otaczającym go światem. W dobie szybkiego rozwoju gospodarczego, naturę i zieleń zastępują wielkie...›››
Kolory wnętrz - Trendy 2016

Kolory wnętrz - Trendy 2016

Salon i sypialnia to wnętrza, w których spędzamy zwykle najwięcej czasu. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie ich w jednym...›››
Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do wewnątrz

Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do...

Przeniesienie sposobu używanego tradycyjnie do wykańczania zewnętrznych ścian domów i ogrodzeń do pomieszczeń, zmieniło typowo...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wykończenie wnętrz Praktyczne meble do łazienki
© kreoCEN.pl 2009 - 2020