,

Podsumowanie Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Trójmieście

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękujemy za udział w czwartej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2016 roku w trójmiejskiej ERGO ARENIE. Była to rekordowa edycja zarówno pod względem liczby odwiedzających jak i firm prezentujących swoją ofertę.

Składamy podziękowania Wystawcom, Patronom Honorowym i medialnym oraz organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie tegorocznej edycji targów. Dziękujemy prelegentom i doradcom, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, i których zaangażowanie potwierdza rangę i użyteczność wydarzenia. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, agencje nieruchomości, banki i doradcy kredytowi spędzili owocnie czas na targach a poszukujący mieszkania czy domu znaleźli właściwą dla siebie ofertę.

Targi mieszkaniowe

Targi odwiedziło ponad 15 tys. zwiedzających. Najliczniejszą grupę zwiedzających stanowiły osoby „po trzydziestce” dobrze zorientowane w ofercie rynkowej. Kolejną grupę stanowili poszukujący swojego pierwszego „M”. Nie brakowało osób, które chciały sprzedać działkę czy dom i kupić mieszkanie od dewelopera. Wiele osób podejmowało decyzję zakupową w ERGO ARENIE, korzystając z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez Wystawców specjalnie na trójmiejskie targi. Powierzchnia wystawiennicza prezentowała się imponująco – stoiska Wystawców przyciągały atrakcyjną aranżacją i profesjonalnym sposobem prezentacji. Swoją ofertę przedstawiło blisko stu Wystawców: w tym najwięksi deweloperzy w regionie (m.in. ALLCON OSIEDLA, EURO STYL, INPRO, SEMEKO) oraz przedstawiciele ogólnopolskich firm deweloperskich (Polnord, JW Construction, ECO CLASSIC, Robyg). Nie zabrakło ofert kredytów mieszkaniowych prezentowanych przez banki (PEKAO, PKO, Bank BPH) i pośredników finansowych (MURATOR FINANSE, Doradza.pl, Phinanse, Alex T Great, Contact Phinance ). Liczną reprezentację miały pośrednictwa nieruchomości ( DOM&HOUSE, Nieruchomosci Sojeccy, Tyszkiewicz Nieruchomości, Polskie Nieruchomosci, Incapital Nieruchomosci) oraz firmy świadczących usługi z dziedziny aranżacji wnętrz (3Miastodesign, ZAPP Aranżacje, Wytwórnia Wnętrz). Ekspozycję wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji m.in. z dziedziny: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz i ogrodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe technologie panele solarne czy budownictwo domów hybrydowych.

Tarki mieszkaniowe

Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się wykłady, w trakcie których poruszano problematykę związaną z finansowaniem nieruchomości, a w szczególności te traktujące o kredycie hipotecznym i dofinansowaniu w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. W sobotę Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zorganizowało panel dotyczący rynku wtórnego, w czasie którego omówiono zagadnienia: jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, prawidłowe umowy kupna z deweloperem - jak zabezpieczyć własne interesy, umowę najmu okazjonalnego - gwarancję bezpieczeństwa dla najemcy i właściciela czy obciążenia nieruchomości versus bezpieczeństwo transakcji. Na zakończenie zaproszeni goście dyskutowali o szansach i zagrożeniach rynku wtórnego.

Bezpośrednie relacje z targów można było zobaczyć w Wydarzeniach POLSAT NEWS oraz wysłuchać w radiu ESKA. Wierzymy, że już niebawem, nasi Wystawcy odnotują pierwsze efekty licznych spotkań i rozmów targowych. Życzy wielu owocnych transakcji.

Już teraz zachęcamy do zaplanowania udziału w kolejnych wydarzeniach targowych MURATOR EXPO w Trójmieście:
• 3 - 4 września – gdyńskie targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie – GDYNI ARENA
• 22 - 23 października – targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie w Gdańsku – AMBER EXPO

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Mieszkanie Plus i Kodeks urbanistyczno-budowlany na III Kongresie Mieszkaniowym

Mieszkanie Plus i Kodeks...

Dyskusja o Narodowym Programie Mieszkaniowym zdominowała III Kongres Mieszkaniowy. Uczestnicy stawiali pytania m.in. o szczegóły programu...›››
Spotkajmy się na targach Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Spotkajmy się na targach Targi Mieszkaniowe...

Szukasz mieszkania, domu, działki poza miastem? Potrzebujesz fachowej porady kredytowej? Brakuje ci inspiracji i pomysłu jak wykończyć...›››
Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsce

Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsce

Warszawie odbyła się debata poprzedzająca III Kongres Mieszkaniowy, który zostanie zorganizowany 6 października w Centrum Kongresowym...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wydarzenia branżowe Podsumowanie Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Trójmieście
© kreoCEN.pl 2009 - 2019