,

Piękno z glinki, czyli kilka słów o ceramice łazienkowej

Urządzając łazienkę, większość z nas w pierwszej kolejności myśli o kolorze płytek. I mimo, że to one nadają pomieszczeniu wizualnego charakteru, to zupełnie inne elementy wyposażenia wpływają na wygodę użytkowania łazienki. Podstawowym składnikiem jest w tym wypadku ceramika, z której domownicy korzystają najczęściej. Dlatego przed zmianą aranżacji tego ważnego dla domu pomieszczenia warto poznać główne kryteria doboru ceramicznych „mebli”.

Gdzie myć ręce, gdzie zęby?

Chyba w każdej łazience znajduje się umywalka, choćby ta najmniejsza. Na rynku jest obecnych wiele modeli, które dobiera się zarówno pod względem funkcji, jak i odpowiedniego wzornictwa. Umywalki wiszące, nablatowe i wpuszczane w blat różnią się kształtem i wielkością i to od tych czynników należy uzależnić wybór produktów.

Umywalka AnemonUmywalka Floks

W ofercie marki Deante znajdują się wzory umywalek, które pasują do niemal wszystkich aranżacji. Podwieszany model Peonia charakteryzuje się klasycznym, owalnym kształtem i taka samą komorą. Sprawdzi się w tradycyjnych i subtelnych wnętrzach. A gdy zechcemy wprowadzić niewielkie zmiany w wystroju, ten model możemy postawić na blacie, co również jest popularnym rozwiązaniem. Z gamy produktów nablatowych wyróżnia się Anemon – nowość w ofercie Deante. Kubistyczny kształt i niewielkie wymiary (boki o długości 50 cm) sprawiają, że staje się świetnym dopełnieniem nowoczesnych łazienek. Ustawiony na szafce pozwala zachować sporo miejsca na blacie, co jest dodatkową zaletą w małych pomieszczeniach. Anemon z powodzeniem można też stosować do podwójnych aranżacji, gdzie każdy z partnerów posiada własną przestrzeń.

Ciekawy pomysł stanowi także model Floks, który jest wpuszczany w blat. Jego niewidoczne krawędzie ujednolicają powierzchnię, a szeroki rant połączony z blatem staje się sporą przestrzenią do przechowywania kosmetyków. Floks to umywalka o dużych rozmiarach (nawet 80 cm), przez co można uznać ją za główny element wystroju łazienki.

Podstawa wyposażenia

Drugim, ale nie mniej ważnym składnikiem wyposażenia łazienki jest miska ustępowa. Najczęściej wykorzystywanymi modelami są ostatnio systemy podwieszane, które nie tylko estetycznie wyglądają, ale także sprzyjają utrzymaniu czystości w toalecie. Do wszystkich modeli Deante – w tym także nowości: modelu Peonia – można dobrać deski wolnoopadające, podnoszące komfort użytkowania. Każdy z nich charakteryzuje się też nowoczesnym wyglądem, a dzięki dużym, płaskim powierzchniom, łatwo się go myje.

Umywalka PeoniaMisa ustępowa Peonia

Ceramika na lata

Po wyborze wszystkich produktów pod względem tak wizualnym, jak użytkowym, warto też pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji. Środki chemiczne nie powinny zawierać substancji ściernych, dlatego w tym przypadku należy zrezygnować z proszków czyszczących i mleczek. Osadzający się kamień najlepiej okresowo usuwać przy pomocy środków odkamieniających, a na co dzień używać wody, delikatnych środków myjących i miękkich materiałów. Ceramika Deante będzie nam służyła latami, szczególnie, że jest objęta aż 10-letnią gwarancją.

Deante

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Komfortowa wanna czy funkcjonalny prysznic

Komfortowa wanna czy funkcjonalny prysznic

Wykańczając dom czy mieszkanie, wielu ludzi stoi przed bardzo trudnymi wyborami. Te rozterki to najczęściej problem z zagospodarowaniem...›››
Łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. W niej właśnie relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, bierzemy odżywcze kąpiele,...›››
Jak wybrać zlewozmywak do kuchni

Jak wybrać zlewozmywak do kuchni

Comitor Sp. z o.o. to firma dynamicznie działająca od 1994 roku firma, specjalizująca się w wyposażeniu kuchni i gastronomii. Jest jedynym w...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Armatura Piękno z glinki, czyli kilka słów o ceramice łazienkowej
© kreoCEN.pl 2009 - 2019