,

Ogrzewanie podłogowe - wodne czy elektryczne?

Wodne ogrzewanie podłogowe

Podstawowy mankament tego typu podłogówki stanowi niestety wysoki poziom nakładów inwestycyjnych, który może przewyższać szacunkową wartość dla systemu tradycyjnego (klasyczne grzejniki wodne) o ok. 30%. Należy jednak pamiętać, że ogrzewanie podłogowe będzie pracowało przy temperaturze medium zasilającego o 20~30st.Cš niższych niż grzejniki konwekcyjne, zatem można liczyć na duże oszczędności w trakcie eksploatacji.

Wodne ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie uniwersalne w zakresie doboru źródła ciepła - przy odpowiednio wykonanej instalacji system sprawdzi się w połączeniu z każdym typem kotła c.o., jednak zaleca się stosowanie źródeł niskotemperaturowych. W grupie kotłów do takich urządzeń zaliczyć można gazowe, kondensacyjne. Układ świetnie sprawdzi się także w połączeniu z pompą ciepła, lub instalacją kolektorów słonecznych, choć ten ostatni przykład bezpieczniej jest rozpatrywać raczej w kategorii źródła pomocniczego.

Współpraca podłogówki wodnej z kotłem jest ułatwiona dzięki dużej bezwładności, choć z drugiej strony cecha ta znacznie utrudnia możliwość regulacji pracy systemu ogrzewania.

Wodne ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie odpowiednie dla wszystkich tych inwestorów, którzy decydują się na nie już na etapie budowy domu. Warto poważnie zastanowić się nad tą technologią, jeżeli planujemy zastosować ją w całym mieszkaniu, choć oczywiście możliwa jest konfiguracja mieszana -€“ w części pomieszczeń instalacja wodna, w pozostałych elektryczna.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów wodnych – zapewnia wysoki komfort termiczny...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie podłogowe - wodne czy elektryczne?
© kreoCEN.pl 2009 - 2019