,

Ogrzewanie podłogowe - wodne czy elektryczne?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

W porównaniu do systemów wodnych, elektryczna podłogówka cechuje się zdecydowanie niższym poziomem kosztów inwestycyjnych. Sama eksploatacja przy dobrze izolowanych przegrodach budynku wiąże się z wydatkami porównywalnymi do ogrzewania gazowego, choć warto wspomnieć, iż ceny energii elektrycznej są zdecydowanie stabilniejsze, niż w przypadku gazu.

Montaż instalacji jest stosunkowo prosty, a ponadto możliwy zarówno na etapie budowy jak i modernizacji pomieszczeń. Do dyspozycji mamy przewody grzejne oraz gotowe maty, które zbudowane są z formy stelaża i odpowiednio ułożonych przewodów. Ostatnie rozwiązanie znacznie przyspiesza układanie, jednak może stanowić pewien problem w przypadku niewielkich pomieszczeń o złożonej strukturze. Ponieważ przewody są dosyć cienkie (nawet 2~3mm, w przypadku mat ok. 5mm), nie ma ryzyka znacznego podniesienia poziomu podłogi.

Jeżeli podłoga ma być wykończona parkietem, panelami, czy wykładziną, istotne jest staranne wykonanie systemu kontrolnego, zapobiegającego nadmiernemu ogrzaniu materiału. Samo sterowanie gotową instalacją jest proste i daje możliwość bardzo szybkiej zmiany trybu pracy ogrzewania (niewielka bezwładność układu).

Podłogówka elektryczna sprawdzi się o wiele lepiej niż wodna wszędzie tam, gdzie celem jest wybiórcze ogrzewanie stref, a także wtedy, gdy obsługiwane przez system pomieszczenia charakteryzują się zróżnicowanymi wymaganiami.

Bez wątpienia do wyboru podłogowego ogrzewania elektrycznego wielu inwestorów przekona perspektywa zyskania przestrzeni, którą w innym przypadku trzeba będzie przeznaczyć na kotłownię.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów wodnych – zapewnia wysoki komfort termiczny...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie podłogowe - wodne czy elektryczne?
© kreoCEN.pl 2009 - 2019