,

Ogrodzenie w granicach oczekiwań

Wybierając projekt domu, często nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób ogrodzimy posesję. Tymczasem odpowiednie ogrodzenie zapewnia nie tylko prywatność i podkreśla charakter budynku, ale daje też poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z ofertą dostępną na rynku.

Dobór ogrodzenia

Zanim wybierzemy odpowiedni dla nas rodzaj ogrodzenia, powinniśmy zadać sobie pytanie, jaką funkcję ma ono pełnić. Niektóre ogrodzenia służą głównie oznaczeniu terenu i stanowią część dekoracji, inne mają zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Istnieje kilka typów ogrodzeń, różnią się one między sobą materiałami i sposobem wykonania. To z kolei ma przełożenie na ich stabilność i solidność. Do najpopularniejszych ogrodzeń należy zaliczyć łupane (betonowe), drewniane, metalowe (panelowe, z siatki lub kute) oraz murowane.

Zanim zdecydujemy się na dany wariant, powinniśmy zwrócić uwagę na rzeźbę terenu, na którym ma powstać ogrodzenie. Nie każdy rodzaj podłoża nadaje się do realizacji danego projektu. Ponadto zawsze należy kierować się względami estetycznymi. Ogrodzenie dopasowane kolorystycznie do elewacji budynku, kostki brukowej, dachu i współgrające z wystrojem wnętrza podkreśli charakter posesji i złoży się na jej spójny wizerunek. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest zasięgnąć rady eksperta, który oceni walory działki i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Producenci ogrodzeń zapewniają również pomoc profesjonalnych grup montażowych.

Sprawdź aktualną ofertę ogrodzeń

Zasadniczo kluczowy element ogrodzenia stanowią słupki, najczęściej metalowe lub betonowe, między którymi stosuje się odpowiedni rodzaj wypełnienia, np. sztachety, siatkę czy betonową konstrukcję. W przypadku ciężkiego wypełnienia obudowę słupków wzmacnia się dodatkowo, instalując wewnętrzne zbrojenie stalowe.

Montaż ogrodzenia

Proces montażu ogrodzenia nie jest skomplikowany. W uproszczeniu: należy zrobić fundament,wmurować w niego słupki i wypełnić elementami ogrodzenia. W zależności od typu ogrodzenia, słupki przyjmują formę cienkich, kwadratowych prętów (ogrodzenie panelowe), prętów kwadratowych lub okrągłych (siatka) czy słupków betonowych (ogrodzenie łupane). Jeżeli między słupkami chcemy umieścić sztachety, trzeba będzie poprowadzić między nimi jeden lub dwa elementy poziome – ogrodzenie jest do nich przyspawane albo przykręcane. Mniej problemów przysparza połączenie betonowych elementów ogrodzenia,w tym przypadku wystarczy zastosować dwa betonowe, zbrojone słupki z rowkiem po środku i umieścić między nimi wypełnienie.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Budowa ogrodzenia – co jest ważne?

Budowa ogrodzenia – co jest ważne?

Budowa domu to dla każdego ogromne wyzwanie. Wszyscy chcemy, aby dom i jego otoczenie stało się ostoją, do której z przyjemnością...›››
Posesja dobrze ogrodzona

Posesja dobrze ogrodzona

Ogrodzenie nie tylko utrudnia wejście na posesję niepożądanym gościom, ale także stanowi wizytówkę domu. Warto zatem, aby było...›››
Niebanalne ogrodzenie posesji

Niebanalne ogrodzenie posesji

Ogrodzenie, brama wjazdowa i furtka to elementy, które stanowią wizytówkę domu. Wpływają na wizerunek naszej posesji...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Ogrodzenie Ogrodzenie w granicach oczekiwań
© kreoCEN.pl 2009 - 2019