,

O budownictwie i nie tylko...

O ogólnej sytuacji w branży budowlanej, sposobach docierania do szerokiego grona czytelników i o tym, jak o tematach dla wielu niezrozumiałych mówić prostym językiem – rozmawiamy z Arkadiuszem Försterem wydawcą portalu Infobudownictwo.pl.

kreoCEN.pl: Jest wiele portali ogólnobudowlanych – czym Infobudownictwo.pl wyróżnia się na tle konkurencji?

Arkadiusz Förster: Powstanie portalu Infobudownictwo.pl było odpowiedzią na rynkową niszę. Otóż rzeczywiście działają liczne mniej lub bardziej specjalistyczne portale budowlane, ale charakterystyka naszego czytelnika jest pod tym względem wyjątkowa. Postanowiliśmy stworzyć portal, który będzie o sprawach ogólnobudowlanych mówił prostym i przystępnym językiem. Portal, w którym nie będzie kryptoreklamy, portal obiektywny i aktualny. Czasami, czytając teksty branżowe, można odnieść wrażenie, że ich autorzy zainteresowani są wyłącznie tym, by pokazać czytelnikom, jak duży zasób wiedzy posiadają, a trochę zapominają o tym, że mieszkania remontują i urządzają zwykli ludzie, którzy niekoniecznie muszą znać się na fachowej terminologii i często właśnie oni poszukują w sieci informacji z branży.

kreoCEN.pl: To dlatego zakres publikowanych treści jest tak szeroki? Od czego się zaczęło?

Arkadiusz Förster: Tę szeroką, ogólnobudowlaną tematykę determinuje nasza grupa docelowa, czyli po pierwsze inwestorzy indywidualni budujący właśnie dom, urządzający lub remontujący mieszkanie, czy też wprowadzający właśnie zmiany w swoim ogrodzie lub na posesji. Branża budowlana kojarzy nam się z mężczyznami, a tymczasem bardzo często wśród tych indywidualnych inwestorów decydujący głos w sprawie kierunków, w jakich podążają zmiany w domu, mają właśnie kobiety. Postanowiliśmy zatem pisać o sprawach budowlanych w taki sposób, by także kobiety chciały o tym czytać, by teksty te były dla nich interesujące nawet wtedy, kiedy nie dotyczą akurat aranżacji wnętrz i designu. Uważamy, że jeśli teksty są odpowiednio zredagowane, napisane fachowo, ale przy tym przystępnie, to kobiety będą czytać nawet o tym jak równo wyłożyć taras płytkami i jakie te płytki przy tej okazji powinny być. Dodam, że okazało się, że mieliśmy rację i wśród naszych czytelników kobiety stanowią zwykle w miesiącu około 55% czytelników, a bywają takie miesiące, że niemal 60% użytkowników portalu to właśnie kobiety.

kreoCEN.pl: Czyli portal budowlany dla kobiet?

Arkadiusz Förster: Nie, tak z całą pewnością powiedzieć nie możemy. Mężczyźni są dla nas równie ważni. W końcu to właśnie oni dominują w branży budowlanej, a szczególną uwagę staramy się zwracać na wykonawców. Tych grup zawodowych jest bardzo wiele. Wymienię choćby dekarzy, glazurników, parkieciarzy, izolatorów, montażystów stolarki. Każdej z tych grup poświęcamy odrębne części portalu i dla każdej z nich staramy się pisać o tematach, które z ich punktu widzenia są najciekawsze i zawsze aktualne.

kreoCEN.pl: W której z branż ogólnobudowlanych zauważają Państwo ostatnio największy rozwój, w której najwięcej się dzieje?

Arkadiusz Förster: Powiem szczerze, że niemal we wszystkich branżach sytuacja wydaje się być bardzo dobra. Jeszcze dwa lata temu wielu specjalistów i fachowców narzekało na kryzys. Mówiło się głośno o tym, że jest mało zleceń, producenci mówili o spadkach sprzedaży towarów, a wykonawcy narzekali na brak zleceń. Dziś, kiedy na co dzień piszemy o branży budowlanej, to z naszych rozmów z przedstawicielami zarówno tych wielkich, globalnych producentów materiałów budowlanych, jak i małymi zakładami bądź wykonawcami, wyłania się obraz wyraźnej poprawy sytuacji. Może dlatego właśnie trudno mi stwierdzić gdzie dzieje się najlepiej, bo w zasadzie wszędzie jest albo dobrze, albo przynajmniej nieźle, dlatego wymienianie teraz poszczególnych grup, na przykład montażystów bądź glazurników, byłoby po prostu niesprawiedliwe, bo ożywienie przeżywa cała branża budowlana.

kreoCEN.pl: Dziękujemy za rozmowę.

InfoBudownictwo.pl to branżowy portal informacyjny z bardzo obszerną tematyką. Można tu znaleźć fachowe i rzetelne informacje dotyczące budowy i remontu domu, designu i wyposażenia wnętrz, rynku budowlanego, nieruchomości, nowości i materiałów budowlanych, instalacji, pielęgnacji ogrodów, budownictwa energooszczędnego, narzędzi budowlanych i ogrodniczych. Swoim użytkownikom oferuje treści aktualne, merytoryczne i co bardzo ważne również obiektywne.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Jak bezpiecznie kupować w internecie?

Jak bezpiecznie kupować w internecie?

Zakupy w internecie robimy coraz częściej. Takie zakupy są szybkie, łatwe, wygodne. Zapewne dlatego wachlarz produktów, które...›››
BUDMA – coś więcej niż targi

BUDMA – coś więcej niż targi

O zmianach w organizacji targów BUDMA, a także ich przyczynach i planach na przyszłość, z Tomaszem Kobierskim, wiceprezesem zarządu...›››
Branżowe podsumowanie 2014 roku

Branżowe podsumowanie 2014 roku

Rok 2014 przez przedstawicieli różnych instytucji związanych z branżą budowlaną i nieruchomością bardzo często oceniany jest jako...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Rozmowa z... O budownictwie i nie tylko...
© kreoCEN.pl 2009 - 2019