,

Nowe rozwiązania w grupie złączek szynowych z oferty Simet

Nowe oblicze złączek szynowych to konstrukcje zbudowane na zasadzie blokowej. Standardowe rozwiązania, gdzie rozgałęzienia przewodów odbywały się za pomocą zmostkowania poszczególnych złączek wyczerpały już praktycznie swoje możliwości rozwojowe. Alternatywą są tu złączki, w których rozgałęzień dokonuje się bezpośrednio w zaciskach jednotorowych bądź w blokach rozgałęźnych - bez stosowania mostowania na zewnątrz złączek.

Zobacz produkty marki SIMET

Uniwersalne złączki gwintowe dla mieszanych połączeń przewodów aluminiowych i miedzianych

Nowe rozwiązania w tej grupie to również wprowadzenie kolejnych kolorów w obudowach złączek. Rozszerzono paletę kolorów o złączki z pokrywami czarnymi i czerwonymi w najczęściej stosowanych przekrojach - czyli: 16mm2, 50 mm2, 95 mm2. Dodatkowym rozwinięciem tej grupy produktów jest wprowadzenie złączek o przekrojach 35 i 120 mm2.

konstrukcja złączki elektrycznej
Zwarta konstrukcja bloku oszczędza miejsce i wygodę dokonania rozgałęzień przewodów

połączenie przewodów Al i Cu
Koncepcja zacisku z profilu aluminiowego daje możliwości połączeń mieszanych przewodów Al I Cu

Złączka przelotowa VG01-0019
Złączka przelotowa VG01-0019 z demontowanym zaciskiem oraz pokrywą OD02-0002


Bloki rozgałęźne do przewodów miedzianych

Wcześniej: szeregowo zamocowane na szynie TS35 złączki szynowe oraz zwieracze, teraz: blok rozdzielczy. Korzyści to: szybciej, taniej, trwalej, bezpieczniej, czytelniej, oszczędniej pod względem zajmowanego miejsca na szynie TS. Te zalety można by mnożyć jeszcze bardziej. Słowem - to rozwinięcie idei złączek szynowych w zwartym ujęciu blokowym. Jeden duży kawałek metalu z nawierconymi otworami tworzy zacisk - doskonale sprawdzający się przy rozdziale napięcia w rozdzielnicach niskiego napięcia, automatyce kontrolno-pomiarowej, czy instalacjach przyłączeń budynkowych.

Konstrukcje bazują na zasadzie przyłączenia na wejściu (jednej stronie) przewodu o większej średnicy znamionowej, a na wyjściu (drugiej stronie) szeregu mniejszych przekrojów znamionowych (nawet do 8 torów). Jest to rozwiązanie dające oszczędność miejsca na szynie, gdzie często go brakuje. Oszczędność kosztów uzyskuje się tu za sprawą zastosowania mniejszych obudów, czy szafek rozgałęźnych, oszczędnością czasu na montaż instalacji oraz braku osprzętu zewnętrznego (zwieraczy). Zalety elektryczne tych połączeń są dość oczywiste dla każdego elektryka, a ich nadrzędną cechą jest brak zewnętrznych dodatkowych elementów dokonywaniu rozgałezień. Przekroje wejściowe pozwalają na przyłączanie przewodów od 16mm2 do 240mm2. Wyjścia złączek dają możliwość wyprowadzania wielu przewodów od 2,5mm2 do 50mm2.

bloki do zestawów szeregowych
Bloki można łączyć w zestawy szeregowe za pomocą specjalnych uchwytów w bokach korpusów

Złączka przelotowa

Specjalistyczna złączka do montażu przelotowego. Konstrukcja zacisku umożliwia wprowadzanie przewodu od góry z usuniętą izolacją na odcinku łączeniowym z zaciskiem. W ten sposób może być rozgałęziony przewód bez konieczności jego przecinania, co w sensie elektrycznym często jest bardzo pożądanym rozwiązaniem. Zacisk pozwala na dokonywanie odgałęzień w jego wnętrzu mocując je wiązkowo. Pokrywa izolacyjna do złączki przelotowej VG01-0019 osadza się wciskowo.

Simet

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Aranżacyjne mariaże – osprzęt elektryczny SONATA firmy OSPEL

Aranżacyjne mariaże – osprzęt elektryczny...

Jedną z decyzji, jaką musimy podjąć urządzając dom lub mieszkanie, jest wybór stylu w jakim utrzymany będzie wystrój...›››
Kolekcja Kier, czyli łączniki w najczystszej postaci

Kolekcja Kier, czyli łączniki w najczystszej...

Złoty środek to nie tylko zasada filozoficzna czy styl życia, osiągnięcie złotego środka to także cel, którego osiągnięcie...›››
Kolekcja Karo, czyli as z rękawa firmy Ospel

Kolekcja Karo, czyli as z rękawa firmy Ospel

Połączenie oryginalnego designu i funkcjonalności, to założenie, które znalazło odzwierciedlenie w najnowszej kolekcja Karo....›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Akcesoria elektryczne Nowe rozwiązania w grupie złączek szynowych z oferty Simet
© kreoCEN.pl 2009 - 2020