,

Najnowsze trendy w AGD

Rynek sprzętów gospodarstwa domowego praktycznie od początku swojego istnienia stanowi znaczącą przestrzeń dla rozwoju technologicznego. Urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, wymagają bowiem stałego unowocześniania. Rosnąca konkurencja w branży producentów sprzętów AGD skłania do inwestowania w technologie, które pozwolą zaproponować klientom coś więcej poza tradycyjnymi rozwiązaniami. Zwykle w parze z nowoczesnością zestawiane są: wygoda użytkowania, oszczędność czasu użytkowników oraz dbałość o środowisko naturalne. Kluczem do zrozumienia potrzeb współczesnego klienta jest umiejętne łączenie tych trzech aspektów.

Pralki już nie tylko piorą

Wśród najnowszych trendów na rynku pralek interesująco przedstawia się funkcja zwiększająca efektywność prania poprzez wykorzystanie pary wodnej do rozluźniania włókien tkanin. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, ubrania po wyjęciu z bębna nie wymagają prasowania. Podczas całego cyklu prania lub, w zależności od potrzeb, krótszego trybu odświeżania, z tkanin usuwane są alergeny, para wodna eliminuje również nieprzyjemne zapachy. W tego rodzaju pralkach czyszczenie może odbywać się nawet bez użycia wody. Para wodna zalecana jest jako bezpieczna metoda odświeżania bardzo delikatnych ubrań. Nowe modele pralek wyposażane są ponadto w technologie oszczędzania energii – spodziewane efekty przyniosło zaprojektowanie i zamontowanie bezszczotkowych silników sterowanych falownikiem wektorowym.

Lodówka ArtDeco

Energooszczędność jest także założeniem popularnej w ostatnim czasie technologii HydroActive+. Ekologiczne programy, które stanowią alternatywę dla standardowego cyklu prania, mogą zużywać o 30 proc. mniej wody i o połowę mniej energii niż urządzenia niewyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Innowacją w zakresie budowy pralek jest zainstalowanie czujnika 3D, za pomocą którego możliwe jest automatyczne i precyzyjnie dopasowuje prędkości obrotów bębna do jego aktualnego ładunku. Wciąż najsilniejszym trendem na rynku pralek jest kierowanie się kategorią przydatności urządzenia, zgodnie z założeniem: im więcej nowych funkcji i różnorodnych programów, tym większa efektywność. Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest także system prania w niskiej temperaturze, dzięki któremu przy mniejszym zużyciu energii urządzenie zachowuje wysoką wydajność. Co ciekawe, pralki posiadające omówioną wyżej funkcję polecane są przede wszystkim alergikom, ponieważ w procesie prania eliminowane są czynniki mogące nasilić u nich objawy chorobowe. Zalety technologii prania w zimnej wodzie potwierdza atest Instytutu Matki i Dziecka.

Lodówki, które dbają o nasze zdrowie

Na brak nowych możliwości dokonania wyboru najlepszego dla siebie produktu nie mogą narzekać także osoby planujące zakup lodówki. Najnowocześniejsze urządzenia z tej kategorii wykorzystują m.in. technologie oświetlenia LED oraz szybszego mrożenia przechowywanej żywności. Przytwierdzone do drzwi lodówki wyświetlacze ledowe znajdują zastosowanie jako panel sterowania temperaturą i trybami pracy urządzenia. Innowacyjnym elementem są także szuflady z niezależnym programem chłodzenia. W ten sposób temperatura w lodówce może zostać ustalona zgodnie z zasadami przechowywania konkretnego rodzaju żywności. Większa niż dotychczas kontrola trybu mrożenia pozwala dłużej zachować świeżość produktów spożywczych. Dużym udogodnieniem dla użytkowników jest także fakt, że najnowsze modele lodówek pracują bez konieczności ich cyklicznego rozmrażania. Kolejne rozwiązania przygotowywane przez projektantów urządzeń AGD wskazują na coraz większe skupienie na zróżnicowanych potrzebach klientów. Przyglądając się codziennemu życiu użytkowników, producenci przygotowali m.in. inteligentny program zarządzania pracą lodówki. Jego wprowadzenie oznacza, że w okresie wakacyjnym czy podczas krótkich nieobecności domowników urządzenie nadal może spełniać swoje podstawowe zadania, ale z aktywną funkcją ograniczenia zużywanej przy tym energii. Z kolei praktycznym rozwiązaniem, które ułatwia ulokowanie lodówki względem pozostałych sprzętów i mebli kuchennych, jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi.

Lodówka SMEG

Kuchenki dla wymagających kucharzy

Wraz z postępem technologicznym rosną wymagania użytkowników urządzeń AGD. Minęły czasy, kiedy do przygotowania obiadu wystarczyła najzwyklejsza kuchenka z piekarnikiem, a dodatkowe funkcje wydawały się niepotrzebne. Dzisiaj w kuchni liczy się precyzja i innowacyjność urządzeń AGD. Z ich pomocą każdy eksperyment kulinarny ma większe szanse na powodzenie. Na rynku kuchenek dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się modele wyposażone w programator elektroniczny, który uwzględnia wszystkie etapy gotowania i pieczenia potraw. Temperatura piekarnika oraz czas jego nagrzewania w większości nowych urządzeń ostatecznie jest wynikiem modyfikacji wprowadzanych przez użytkowników. Gotowanie może odbywać się zatem według indywidualnych preferencji żywieniowych.

W zakresie konserwacji i czyszczenia kuchenki również wprowadzono istotne udogodnienia. Producenci decydują się na zastosowanie wkładów katalitycznych zatrzymujących tłuszcz, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się trudnych do usunięcia zacieków i zabrudzeń. Priorytetem dla kupujących jest również łatwość obsługi danego urządzenia. W związku z tym umożliwienie wymiany wkładów katalitycznych należy interpretować jako sygnał, że popularnym trendem na rynku kuchenek jest dążenie do zminimalizowania poczucia dyskomfortu związanego z utrzymaniem czy częstym czyszczeniem urządzenia.

Ekologiczne zmywarki

Listę najczęściej używanych wolnostojących urządzeń AGD zamykają zmywarki. O ich jakości świadczy m.in. klasa efektywności energetycznej. W najnowszych tego rodzaju urządzeniach uwzględniane są zarówno programy zmniejszające zużycie wody, jak i prądu. Nie bez znaczenia jest także sam mechanizm działania zmywarki. Problem nadmiernego wykorzystywania zasobów naturalnych rozwiązuje przykładowo ekologiczny program dostosowujący ilość pobieranej wody do stopnia zabrudzenia naczyń. Poza optymalizacją zużycia energii w najnowszych urządzeniach producenci zwrócili również uwagę na zwiększenie efektywności zmywarek. Wprowadzenie trybu naprzemiennego mycia, 3-częściowego systemu filtrów, funkcji turbosuszenia, 6 zróżnicowanych temperatur, wymiennika ciepła, wskaźników informujących o braku soli czy nabłyszczacza, wreszcie zastosowanie obudowy wykonanej ze specjalnej powłoki zabezpieczającej część frontową urządzenia przed odciskami palców – to tylko niektóre z wielu rozwiązań zaproponowanych w ostatnim czasie przez producentów zmywarek.

Joanna Kus - kreoCEN.pl

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Wybieramy toster i opiekacz do kanapek

Wybieramy toster i opiekacz do kanapek

Chrupiące kanapki podawane na gorąco to popularne danie, którego przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Jednak aby delektować się...›››
Wybór suszarki do włosów – na co zwrócić uwagę?

Wybór suszarki do włosów – na co zwrócić...

Suszarka do włosów to niezbędny artykuł w gospodarstwie domowym każdego posiadacza dłuższych włosów. Dzięki temu urządzeniu...›››
Jakie kupić dobre żelazko?

Jakie kupić dobre żelazko?

Żelazko to niezbędnik każdego gospodarstwa domowego. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów żelazek, a różnice między nimi...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik AGD Najnowsze trendy w AGD
© kreoCEN.pl 2009 - 2020