,

Łazienka w stylu nowoczesnym

Każdy z nas w łazience spędza codziennie bardzo dużo czasu. Jest miejscem, gdzie możemy się zrelaksować i zapomnieć o ciężkim dniu. Jednocześnie, jest także zdecydowanie jednym z najdroższych pomieszczeń do renowacji. Jak sprawić, żeby niewielka przestrzeń, jaką dysponujemy, została idealnie wykorzystana, tworząc niepowtarzalną atmosferę i piękną aranżację? Odpowiedzią jest styl nowoczesny.

Tak naprawdę styl nowoczesny pasuje do każdego rodzaju łazienki – od tych przestronnych do najmniejszych. Będzie odpowiedni dla właścicieli, którym zależy na optycznym powiększeniu swojej niewielkiej łazienki. Łazienka nowoczesna jest minimalistyczna. Łączy w sobie wygodę i funkcjonalność, a jednocześnie także niecodzienny, nowatorski design. Każdy najmniejszy element odgrywa tu ogromna rolę i wpasowuje się harmonijnie w całość kompozycji. Ilość wyposażenia w pomieszczeniu ograniczona jest do minimum. Dominującymi wzorami są proste linie i geometryczne bryły, a na końcowy efekt wpływa także kolorystyka i gra świateł. Styl nowoczesny daje ogromne pole do działania i możliwość artystycznego wyrazu.

Dla kogo?

Zanim zdecydujemy się na renowację łazienki w stylu nowoczesnym, warto zadać sobie kilka pytań. Po pierwsze, kluczową kwestią jest styl wystroju pozostałej części mieszkania lub domu. Nowoczesna łazienka nie sprawdzi się przy klasycznym salonie czy tez bardzo przytulnej i zagraconej kuchni. Po drugie, taki styl wykończenia wymaga od nas zachowania perfekcyjnej czystości i ograniczenia do minimum sprzętów znajdujących się w łazience. Może to sprawiać problemy np. w przypadku, gdy w domu znajdują się małe dzieci. Abstrahując od wyglądu, łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego ktoś, kto nie jest gotowy na ciągłe utrzymywanie jej w idealnym stanie, powinien przemyśleć alternatywne możliwości aranżacji. Na końcu warto pomyśleć o przyszłych użytkownikach: czy nasi domownicy preferują wannę, czy prysznic? Potrzebujemy dwóch umywalek, czy tylko jednej? Odnowiona łazienka znacznie zwiększa wartość mieszkania i może być atutem w przypadku, gdy bierzemy pod uwagę ewentualną możliwość sprzedaży nieruchomości w przyszłości. Musimy się także liczyć z dość dużymi kosztami tego projektu, szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na użycie nietypowych materiałów.

Łazienka w stylu nowoczesnym

Przede wszystkim odpowiednia kolorystyka.

Nowoczesna łazienka wymaga odpowiedniego doboru kolorów. Najczęściej są to jednolite, stonowane barwy, jak: biały, szary czy grafitowy. Bardzo elegancko prezentują się pomieszczenia, w których kolory te użyte są w sposób kontrastowy. Jeżeli niekoniecznie podobają nam się czarno-białe łazienki, można zawsze zdecydować się na odcienie brązu i pasteli. W takim przypadku zdecydowanie poleca się użycie ciepłych, naturalnych kolorów płytek. Można wtedy postawić także na drewniane dodatki, które sprawią, że łazienka stanie się bardzo klimatyczna i przyjazna. W ostatnim czasie na popularności zyskują kolorowe umywalki i baterie, które w połączeniu z odpowiednimi płytkami mogą nadać łazience nowoczesny, elegancki wygląd. Ciekawą alternatywą dla bardziej odważnych może być połączenie stonowanych kolorów z jednym kontrastowym. Nawet jeden element o wyrazistym zabarwieniu pozwoli nadać niepowtarzalny charakter minimalistycznej, monochromatycznej przestrzeni. Przykładowo, do odcieni szarości pasuje kontrastowy różowy, albo żółty. W takim kolorze można wybrać np. grzejnik, dodatki i ręczniki czy nawet niewielki element dekoracyjny na płytkach ceramicznych.

Nowoczesna łazienka

Po drugie – odpowiednie światło.

Warto zwrócić uwagę również na oświetlenie naszej przyszłej łazienki. Koniecznie należy zadać sobie pytanie, w jaki sposób światło będzie odbijać się od ścian i jaki odcień będzie najbardziej odpowiedni. Nie można zapominać o funkcjonalności, czyli zapewnieniu sobie dostatecznej ilości światła, szczególnie w pobliżu umywalki. Dobrym rozwiązaniem jest także światło ledowe, które można zamontować pod wanną albo na podwieszanym suficie. Nowoczesna, minimalistyczna łazienka przede wszystkim musi być przestronna, dlatego jeżeli mamy poczucie, że przestrzeń została bardzo ograniczona poprzez konieczne sprzęty, możemy starać się zniwelować ten efekt poprzez instalację luster. Powiększą one optycznie łazienkę i mogą stać się kolejnym elementem dekoracyjnym.

Na koniec – co warto zakryć?

Styl nowoczesny może sprawić, że nasza łazienka, stanie się miejscem prywatnym i intymnym, które zapewni nam maksymalną wygodę i relaks. Przy projekcie warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób ukryć niechciane elementy. Możemy użyć stelaży, które zabudowują fragmenty podłączeniowe np. przy misce sedesowej czy umywalce. Warto przemyśleć także zakup niewielkiej wanny, szczególnie, jeżeli dysponujemy małą powierzchnią. Obecnie w sklepach znaleźć można bardzo dużo eleganckich i ciekawych modeli, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesna łazienka to spore wyzwanie, ale połączenie kreatywności, świetnej funkcjonalności i wyrafinowanej estetyki, jest tego warte.

Marta Kania - kreoCEN.pl

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na aranżacje

Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na...

Człowiek od zawsze interesował się otaczającym go światem. W dobie szybkiego rozwoju gospodarczego, naturę i zieleń zastępują wielkie...›››
Kolory wnętrz - Trendy 2016

Kolory wnętrz - Trendy 2016

Salon i sypialnia to wnętrza, w których spędzamy zwykle najwięcej czasu. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie ich w jednym...›››
Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do wewnątrz

Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do...

Przeniesienie sposobu używanego tradycyjnie do wykańczania zewnętrznych ścian domów i ogrodzeń do pomieszczeń, zmieniło typowo...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wykończenie wnętrz Łazienka w stylu nowoczesnym
© kreoCEN.pl 2009 - 2020