,

Komfortowa wanna czy funkcjonalny prysznic

Wykańczając dom czy mieszkanie, wielu ludzi stoi przed bardzo trudnymi wyborami. Te rozterki to najczęściej problem z zagospodarowaniem przestrzennym powierzchni mieszkalnej oraz doborem kolorystyki poszczególnych pomieszczeń. Niewątpliwie ważnym elementem wykończenia domu czy mieszkania jest również podjęcie decyzji dotyczącej ceramiki sanitarnej. O ile z zakupem umywalki czy toalety zwykle nie ma większego problemu, to wybór wanny lub prysznica jest niewątpliwym wyzwaniem. Największego problemu nie stanowi tu dobór konkretnego modelu wanny czy prysznica, ale dylemat, które z tych rozwiązań wybrać: wannę czy może jednak prysznic?

Wanna czy prysznic

Wanna i prysznic to urządzenia bardzo funkcjonalne. Mają za zadanie nie tylko pomóc człowiekowi w codziennej pielęgnacji ciała, ale również umożliwiają nam relaks po ciężkim dniu. Długa kąpiel czy szybki prysznic? To bardzo trudne pytanie, bowiem obydwie opcje niosą za sobą wiele korzyści dla ciała i dla ducha. Wanna pozwoli nam delektować się długimi chwilami podczas leżenia w wodzie z pachnącymi bąbelkami, zapewni odpoczynek i regenerację sił. Prysznic sprawi, że nawet 5 minut wystarczy, aby rozbudzić organizm, i by odświeżyć ciało po wysiłku fizycznym, czy nieprzespanej nocy.

Wanna wolnostojąca

Zarówno wanna, jak i prysznic mają swoje zalety, jednakże głównym kryterium podczas dokonywania wyboru jest przede wszystkim wielkość łazienki. To właśnie metraż jest głównym ograniczeniem, nawet jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem i niezliczoną ilością pomysłów na aranżację. Powierzchni łazienki nie da się zmienić, kiedy jest już odpowiednio wydzielona i przystosowana do podłączenia w niej urządzeń sanitarnych. Dlatego właśnie jest to główne kryterium wyboru armatury łazienkowej. Na wstępie warto również zaznaczyć, że jeżeli mamy taką możliwość, to warto rozważyć opcję posiadania w swojej łazience zarówno wanny, jak i prysznica. Wtedy będziemy mogli korzystać ze wszystkich udogodnień, w zależności od naszego samopoczucia czy wolnego czasu.

Zalety wanny

Ogromną zaletą wanny jest to, że można się w niej położyć podczas kąpieli i zrelaksować po stresującym dniu w pracy. Trzeba jednak pamiętać o jej podstawowej funkcji – ma służyć higienie ciała. Jeżeli jednak bralibyśmy pod uwagę jedynie aspekt higieniczny, nie musielibyśmy rozprawiać nad tym co wybrać, bowiem zarówno w wannie, jak i pod prysznicem wykonamy zabiegi pielęgnacyjne. Podczas podejmowania decyzji liczą się właśnie funkcje dodatkowe, którymi niewątpliwie, w przypadku wanny są: możliwość relaksu, odpoczynku, regeneracji sił oraz poczucie luksusu. Wanna, szczególnie kobietom, może posłużyć na przykład za domowe spa. Przy odpowiedniej oprawie, świeczkach i olejkach eterycznych oraz odżywczych kosmetykach, można wykonać w niej wiele zabiegów na wzór tych w profesjonalnych salonach, a to wszystko w zaciszu własnej łazienki.

Sprawdź ceny wanien na kreoCEN.pl

Wanna będzie również ułatwiać kąpanie dzieci. Dziecko kąpiące się w wannie będzie miało z tego frajdę. Poza tym w wannie oswojenie dziecka z wodą jest o wiele łatwiejsze. Woda znajdzie się niejako pod dzieckiem, a nie napłynie z góry, zalewając całą jego twarz i wlewając się do oczu. Dzięki temu dziecko nie będzie bało się kąpieli. Jej zaletą jest również to, że może ona pełnić funkcję prysznica. Wystarczy, że słuchawka lub deszczownica będzie przymocowana w odpowiednio wysokim miejscu.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. W niej właśnie relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, bierzemy odżywcze kąpiele,...›››
Jak wybrać zlewozmywak do kuchni

Jak wybrać zlewozmywak do kuchni

Comitor Sp. z o.o. to firma dynamicznie działająca od 1994 roku firma, specjalizująca się w wyposażeniu kuchni i gastronomii. Jest jedynym w...›››
Odpływ liniowy pod prysznicem – na co zwrócić uwagę?

Odpływ liniowy pod prysznicem – na co...

Urządzając łazienkę coraz częściej wybieramy minimalistyczne rozwiązania, pozwalające stworzyć harmonijną przestrzeń. Dzięki odpływom...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Armatura Komfortowa wanna czy funkcjonalny prysznic
© kreoCEN.pl 2009 - 2019