,

Kolory wnętrz - Trendy 2016

Salon i sypialnia to wnętrza, w których spędzamy zwykle najwięcej czasu. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie ich w jednym konkretnym stylu – najlepiej takim, który sami lubimy. Dzięki temu pomieszczenia zachowają spójność, a my będziemy się w nich dobrze czuć.

Przy doborze stylu należy przede wszystkim kierować się określonymi zasadami – stosowanie reguł przy urządzaniu domu czy mieszkania pozwoli w pełni wykorzystać jego potencjał. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na usytuowanie pomieszczenia oraz właściwe dopasowanie poszczególnych elementów wyposażenia. Ważne jest też, aby dobrze dobrać kolory – odpowiednio rozświetlić ciemne, bądź optycznie powiększyć małe wnętrze.

Barwy natury

Jeśli domownicy lubią łączyć relaks i przyrodę, to styl skandynawski będzie idealny. Jego tajemnica kryje się w prostocie i uporządkowaniu. Na ścianach króluje biel i jej odcienie, a wnętrze wypełniają bielone, drewniane meble. By przełamać skandynawską surowość i nieco ocieplić wystrój, można wykorzystać tekstylia oraz szklane dodatki.

Niebieski salonfot. Śnieżka

Sypialnia w czerwienifot. Śnieżka

Zmysłowe wnętrze

Miłośnicy delikatnych kolorów dobrze odnajdą się w stylu nude, którego podstawą są cieliste barwy. Użycie bieli czy pomarańczy do pomalowania ścian, uczyni wnętrze delikatnym i eleganckim. W takim salonie dobrze sprawdzą się tekstylia w metalicznych kolorach – np. stylowe, poduszki w miedzianej barwie.

Industrial design

Styl doskonały dla indywidualistów. Jeżeli lubicie wyrażać siebie, i dobrze czujecie się w przestrzeni miejskiej, to coś dla Was. Pomieszczenia typu „sof t loft” cechuje surowość i minimalizm. Na ścianach szarość przeplata się z bielą, często w połączeniu z fakturą betonu. Warto więc nieco ożywić wnętrze, na przykład dodając niebieskie lub żółte akcenty.

Turkusowo czerwona sypialniafot. Śnieżka

Sypialnia w stylu minimalistycznymfot. Śnieżka

Świat w zasięgu ręki

Tym, którzy czują się obywatelami świata, z pewnością spodoba się łączenie stylów. W takich wnętrzach tradycja spotyka się z nowoczesnością. Na ścianach dominują barwy natury – czerwień, zieleń i błękit, a całość dopełniają motywy etniczne i tradycyjne rzemiosło. Słowem, cztery strony świata w jednym pomieszczeniu.

Zabawa kolorem

Osoby z duszą artysty lub lubiących kolory mogą urządzić salon w stylu soft pop. Pozwala on bowiem na łączenie pasteli z bielą i czernią. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wnętrze jest ciepłe i przytulne. Pastelowy salon świetnie wypełnią wygodne drewniane meble i geometryczne dodatki.

Szukając odpowiednich farb warto sprawdzić ofertę czołowych producentów np. Śnieżka

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na aranżacje

Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na...

Człowiek od zawsze interesował się otaczającym go światem. W dobie szybkiego rozwoju gospodarczego, naturę i zieleń zastępują wielkie...›››
Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do wewnątrz

Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do...

Przeniesienie sposobu używanego tradycyjnie do wykańczania zewnętrznych ścian domów i ogrodzeń do pomieszczeń, zmieniło typowo...›››
Jaka jest kuchnia twoich marzeń? Cz. 1: styl nowoczesny i skandynawski

Jaka jest kuchnia twoich marzeń? Cz. 1: styl...

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym koncentruje się życie całego domu. Dlatego, urządzając mieszkanie, warto poświęcić jej...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wykończenie wnętrz Kolory wnętrz - Trendy 2016
© kreoCEN.pl 2009 - 2019