,

Kolory ścian w biurze - sposób na zwiększenie wydajności pracowników

Już od wielu lat specjaliści badają jaki wpływ na ludzką psychikę wywierają barwy pomieszczeń. Pomieszczenia biurowe są o tyle ciekawym tematem, że poprzez odpowiedni dobór kolorów możemy wpłynąć między innymi na zwiększenie wydajności pracy, bystrość, koncentrację. Już starożytni dostrzegli zależność jaka istnieje pomiędzy otaczającymi nas kolorami a naszym funkcjonowaniem i samopoczuciem. Warto zatem tak zaprojektować pomieszczenia biurowe, aby nie tylko były ładne, ale też stymulowały do wydajniejszej pracy. Pytanie jak to zrobić?

To jakie kolory są przez każdego z nas preferowane jest kwestią bardzo indywidualną. Wpływ na nasze postrzeganie barw ma nasz gust, doświadczenia, skojarzenia, oraz aktualna moda. W ciągu życia nasze preferencją mogą się jednak wielokrotnie zmieniać. Oddziaływanie barw na psychikę leży jednak głęboko wewnątrz każdego z nas i jest niezależne od czynników zewnętrznych, jest osadzone w naszej ludzkiej naturze. Do takich sił, które są bardziej pierwotne, warto odwołać się projektując stymulujące pomieszczenie biurowe.

Aby właściwie zaprojektować wnętrze biura warto pamiętać o:

  1. Wykończeniu pomieszczeń przy wykorzystaniu barw ciepłych, z jasnymi tonami i małym nasyceniem. Takie rozwiązanie działa na pracownika aktywizująco oraz czyni pomieszczenie bardziej przytulnym.
  2. Sufity w biurze powinny być białe. Kolor biurek również jasny, naturalny i spokojny.
  3. W tego typu pomieszczeniach najlepiej nie stosować barw ciemnych. Nie warto ryzykować, że będą zimne i przytłaczające.
  4. Aby uniknąć monotonii należy unikać malowania wszystkich powierzchni na en sam kolor.
  5. Dobrze, jeśli pokoje w biurze zostaną pomalowana na nieco jaśniejszy kolor niż korytarz.
  6. Dobór kolorystyki powinien być również uzależniony od rodzaju wykonywanej docelowo w tym pomieszczeniu pracy, oraz od osobowości pracujących tam osób.

Jak dobierać odpowiednie kolory do wnętrz biurowych?
Obejrzyj galerię zdjęć i znajdź inspirację do swojego biura

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na aranżacje

Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na...

Człowiek od zawsze interesował się otaczającym go światem. W dobie szybkiego rozwoju gospodarczego, naturę i zieleń zastępują wielkie...›››
Kolory wnętrz - Trendy 2016

Kolory wnętrz - Trendy 2016

Salon i sypialnia to wnętrza, w których spędzamy zwykle najwięcej czasu. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie ich w jednym...›››
Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do wewnątrz

Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do...

Przeniesienie sposobu używanego tradycyjnie do wykańczania zewnętrznych ścian domów i ogrodzeń do pomieszczeń, zmieniło typowo...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wykończenie wnętrz Kolory ścian w biurze - sposób na zwiększenie wydajności pracowników
© kreoCEN.pl 2009 - 2019