,

Jak urządzić stylowy przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, które bardzo często bywa pomijane podczas planowania wystroju wnętrza, być może z uwagi na jego funkcję przejściową, lub brak konkretnych mebli, jakie można ulokować w tym miejscu. Ciasne wnętrza zbiorowego budownictwa przyzwyczaiły nas do traktowania go w kategorii pomieszczenia służącego przechowywaniu okrycia wierzchniego i obuwia, urządzanego bardziej z myślą o estetyce niż stylu. Na szczęście zmieniły się nie tylko czasy, ale również podejście do aranżacji przedpokoju i oczywiście możliwości, dzięki którym można wykreować piękne, stylowe wnętrze, będące wizytówką domu.

Przedpokój – zaproszenie do wnętrz

Współczesność to nie tylko brak ograniczeń w powierzchni mieszkania i odejście od przypisanego metrażu, ale również okazja do budowania własnych domów jednorodzinnych, w których można samodzielnie zaplanować rozkład pomieszczeń i ich powierzchnię. W takich domach duży, przestronny hol bywa standardem, a jego odpowiednie urządzenie nie stawia wielu ograniczeń. To specyficzne wnętrze stanowi wizytówkę całego domu, miejsce, z którym ma pierwszy kontakt każdy przychodzący gość, a w zbiorowym budownictwie mogą je podziwiać wszystkie osoby pukające do naszych drzwi lub chociażby przechodzące korytarzem. Powiedzenie o pierwszym wrażeniu wydaje się tu być jak najbardziej odpowiednie, bowiem piękny wstęp zazwyczaj wróży zapowiedź równie pięknego salonu, kuchni czy łazienki, zachęcając gościa do ich odwiedzenia i budząc pozytywne nastawienie.

Meble prowansalskie do przedpokoju

Urządzanie przedpokoju w stylowym domu to przede wszystkim odpowiedni wybór mebli, które będą pasować do klimatu całego mieszkania. Jeśli dominuje w nim stylizacja prowansalska, skandynawska lub vintage doskonałym elementem wyposażenia przedpokoju będzie stylowy wieszak lub garderoba. Meble prowansalskie wykonane z litego drewna są nie tylko funkcjonalne, ale również każdym swoim detalem odzwierciedlają klimat wnętrz sprzed wieku, prezentując ich najbardziej typowe cechy wzornicze, począwszy od kolorystyki, po wykończenia i materiały. To modele łączące w sobie cechy szafek na obuwie z klasycznymi wieszakami na płaszcze, półeczkami na kapelusze, niekiedy też na parasole. Charakteryzują się piękną oprawą dekoracji, delikatnymi frezami wielopoziomowych zwieńczeń czy stylowych uchwytów.

Stylowy klimat w dobrej relacji z komfortem

Meble, które całkowicie zmienią wystrój przedpokoju, niewiele różnią się ogólnym wzornictwem od pokojowych witryn, gabinetowych biblioteczek czy kuchennych kredensów. Analizując detale dekoracyjne i ogólną konstrukcję stylowej prowansalskiej garderoby można odnieść wrażenie, że jest to ów kredens lub witryna pozbawione frontu lub części ścianek bocznych, a zachowujące ogólny kształt i wzornictwo. To meble z litego drewna, wykonane w kolorach bieli, szarości, zieleni będących atutem dawnej Prowansji, zbliżającym je do natury i nadającym znamion uniwersalności. Do typowych cech zaliczają się też frezowane pionowo wysokie ścianki, które subtelnie naśladują układ desek, wielopoziomowe zwieńczenia przypominające dawne antyczne kolumny.

Przedpokuj w stylu prowansalskim

Stylowe meble do przedpokoju to duża rozmaitość kompozycji, pozwalająca na dopasowanie odpowiedniego modelu do potrzeb danego wnętrza, ale też do jego rozmiarów. To zarówno skromne, wąskie wieszaki składające się z wysokiej ścianki z kilkoma uchwytami na odzież, niekiedy wyposażone też w niewielką szafkę na buty, jak i duże, przestronne szafy z wnętrzem wypełnionym skośnymi półkami na obuwie oraz wieszakami na górnej ramie. Wśród mebli do stylowego przedpokoju znajdą się też pojedyncze szafki na buty – wysokie i niskie, wzbogacone szufladami lub stylowymi wiklinowymi koszami, dzięki którym są jeszcze bardziej naturalne i jeszcze bardziej prowansalskie. Piękny styl to jeszcze nie wszystko, bowiem każdy z tych wyszukanych modeli jest też tworzony z myślą o wygodzie domowników i gości, dlatego szafki mogą być przystosowane do funkcji siedziska, wyposażone w wiele szufladek i półek na domowe drobiazgi lub też w przesuwne drzwi, dzięki którym doskonale sprawdzą się w mniejszych wnętrzach.

Zapraszamy do sklepu Mile Maison, który oferuje bogaty wybór mebli prowansalskich do przedpokoju.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Kolekcja mebli Pesaro to stylowe meble prowansalskie , które wyróżniają się subtelną, kremową kolorystyką oraz wyjątkowym...›››
Jak wybrać idealny materac do spania?

Jak wybrać idealny materac do spania?

Wybór materaca do łóżka to jedna z najważniejszych decyzji podczas urządzania sypialni. Dobrze wybrany materac to zarówno...›››
Jaka szafa do sypialni?

Jaka szafa do sypialni?

Jaka powinna być idealna szafa do sypialni? Szafa w zabudowie czy szafa wolnostojąca? Szafa z lustrem? Szafa z szufladami? To jeden z...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wyposażenie Jak urządzić stylowy przedpokój?
© kreoCEN.pl 2009 - 2019