,

Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój to niewielkie pomieszczenie, które stanowi wizytówkę naszego domu, a jednocześnie, szczególnie w niewielkich mieszkaniach czy domach, odgrywa bardzo ważną funkcję użytkową: tu przechowujemy ubrania oraz obuwie, a dodatkowo właśnie w tym miejscu swoje odzienie wierzchnie zostawiają przybywający do nas goście. Nic więc dziwnego, że aranżacja przedpokoju jest dużym wyzwaniem dla każdego właściciela domu. Szczególnie wtedy, gdy bardzo zależy nam na tym, aby zachować funkcje reprezentacyjne oraz praktyczne tego pomieszczenia.

Przede wszystkim ściany

Ze względu na to, że przedpokój jest zazwyczaj pomieszczeniem niewielkim, w którym nie ma otworów okiennych, bardzo ważną kwestią podczas jego aranżacji będzie wybór koloru i sposobu dekorowania ścian. Najlepszym rozwiązaniem, z przyczyn oczywistych, będą tutaj jasne, ciepłe barwy, które nie przyciemnią pomieszczenia, a sprawią, że będzie ono wyglądać przytulnie. Ze względów praktycznych lepiej będzie zrezygnować w przedpokoju z koloru białego. Nie zapominajmy o tym, że często przybywający do nas goście ściągają obuwie czy odzienie wierzchnie, a w związku z tym ściany są wyjątkowo narażone na zabrudzenia.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przedpokoju wykorzystać inne metody dekorowania ścian. Wszystko zależy jednak od stylu, w którym chcemy urządzić pomieszczenie. W klasycznych aranżacjach doskonale sprawdzi się drewno. Może być ono wprowadzone do przedpokoju np. w postaci szerokich obramowań drzwi czy ramy lustra. Możemy także zdecydować się na obicie ścian boazerią lub panelami imitującymi drewno. W tym przypadku lepiej wybierać jednak drewno o jasnej barwie.

Komoda w przedpokoju

Ciekawe rozwiązanie stanowią również fototapety. Ta z nietypowym motywem, ozdabiająca jedną ze ścian w przedpokoju będzie oryginalnym ornamentem, przykuwającym wzrok przybywających do nas gości. Do dekoracji warto wykorzystać także zdjęcia, plakaty, obrazy oraz różnego rodzaju pamiątki z podróży.

Trwała posadzka

Ze względu na funkcje, jakie pełni przedpokój, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to, w jaki sposób wykończymy podłogę w tym pomieszczeniu. Nie możemy bowiem zapominać o tym, że przez tę część mieszkania często przechodzą domownicy, tu również przyjmowani są goście. Z tych powodów posadzka w przedpokoju powinna być trwała i charakteryzować się wysoką klasą ścieralności. Najbardziej trwałym, a jednocześnie wygodnym sposobem utrzymania podłogi w czystości, będzie wyłożenie jej płytkami. Dokonując ich wyboru, warto wybrać takie, na których zabrudzenia nie będą łatwo widoczne – w ciemniejszym kolorze i bez wysokiego połysku.

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Kolekcja mebli Pesaro to stylowe meble prowansalskie , które wyróżniają się subtelną, kremową kolorystyką oraz wyjątkowym...›››
Jak wybrać idealny materac do spania?

Jak wybrać idealny materac do spania?

Wybór materaca do łóżka to jedna z najważniejszych decyzji podczas urządzania sypialni. Dobrze wybrany materac to zarówno...›››
Jaka szafa do sypialni?

Jaka szafa do sypialni?

Jaka powinna być idealna szafa do sypialni? Szafa w zabudowie czy szafa wolnostojąca? Szafa z lustrem? Szafa z szufladami? To jeden z...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wyposażenie Jak urządzić przedpokój?
© kreoCEN.pl 2009 - 2019