,

Jak urządzić łazienkę w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski pozwala stworzyć wnętrza przytulne, o ciepłej kolorystyce, nasycone subtelnym pięknem i ozdobnymi detalami. Estetyka ta jest bardzo często wybierana przy projektowaniu łazienek, które chcemy zaaranżować stylowo, elegancko, a jednocześnie z nutą sielskości. Jak urządzić łazienkę w tym stylu? Jak dobrać meble i dodatki?

Jeśli chcemy wiernie odtworzyć klimat dawnych, wiejskich domów mieszkańców słonecznej Prowansji, konieczne będzie przede wszystkim dobranie odpowiednich mebli, które stworzą ten specyficzny klimat i będą stanowić bazę do dalszej aranżacji. Warto pamiętać także o rozmaitych dodatkach do łazienki, których w stylu prowansalskim nie powinno zabraknąć.

Meble łazienkowe w stylu prowansalskim powinny być nie tylko piękne i stylowe- w łazience spędzamy dużo czasu, przechowujemy w niej też wiele drobiazgów, zatem meble powinny być w niej wygodne i funkcjonalne.

Jeśli chcemy, aby w naszej łazience panował porządek powinniśmy pomyśleć nad tym, jakie wybrać szafki. Zwykle w łazience można znaleźć wile drobiazgów, które są nam mniej, lub bardziej potrzebne. Te wszystkie przedmioty, które przechowujemy w tym pomieszczeniu, powinny mieć swoje stałe miejsce. Dzięki temu łatwiej utrzymamy porządek. Warto zatem wybrać takie meble, które nie będą zbyt małe i będą wyposażone w szuflady. Oczywiście nie jest to warunek konieczny, bardzo ładnie będą się również prezentowały ustawione na otwartych półkach ozdobne kosze.

Dobrze dobrana produkty z ceramiki sanitarnej to również podstawa wyposażenia stylowej łazienki. Sama umywalka nie musi mieć jakichś konkretnych cech, jeśli umieścimy ją we właściwej oprawie. Warto zainteresować się prowansalskimi szafkami łazienkowymi. Są one zwykle wyposażone w blat, w który wpuszcza się umywalkę i dzięki temu można w łatwy sposób uzyskać wyjątkowy klimat, nie tracąc przy tym na funkcjonalności.

Łazienka w stylu prowansalskim

Materiałem, z którego wykonuje się tego typu meble, jest lite drewno. Z założenia zachowane są wszystkie charakterystyczne detale i często tym piękniejsze, im bardziej postarzone. Typowe elementy to toczone nogi, smukłe i wysokie konstrukcje, które opierają się na masywnej podstawie i często jest zwieńczona wielopoziomowymi wykończeniami. W łazience utrzymanej w tym stylu często spotkać można wysokie szafki z półkami, które przypominają kredensy lub witryny. Pod umywalkę zwykle wymiera się niskie podstawy. To te elementy, których nie może zabraknąć. Właściwie zagospodarowana przestrzeń w tym pomieszczeniu, sprawi, że uzyskamy wnętrze stylowe i funkcjonalne. Dzięki szafkom, szufladom, półkom i półeczkom, będziemy mieć pewność, że wszystkie niezbędne przedmioty znajdą swoje miejsce i pod ręką będzie to, co w łazience potrzebne, ale nie koniecznie na widoku.

Łazienka w stylu prowansalskim to też charakterystyczne kolory z przewagą bieli i obecnością szarości, błękitu i zieleni. Nie może w niej też zabraknąć elementów drewnianych i koloru naturalnego drewna.

Diabeł tkwi w szczegółach.

Aby stworzyć prawdziwie stylowe wnętrze, nie wystarczy skupić się tylko na meblach. Należy o nich myśleć raczej jak o podstawie, na której będziemy „budować” ten wyjątkowy klimat. Szafka do łazienki – niezależnie czy będzie stała, wisiała, czy będzie niska, czy wysoka, czy zamykana, czy otwarta- nie przeniesie nas w przytulne pomieszczenie domu Prowansji. Bez dodatków i dekoracji będą to tylko designerskie meble, które nabiorą życia w momencie, w którym je uzupełnimy. Jeśli marzycie o wnętrzu, które pozwoli Waszej wyobraźni przenieść się na pola kwitnącej lawendy, to nie możecie zapomnieć o detalach. One stworzą właściwy klimat i nie mogą być przypadkowe, nawet takie produkty jak szczotki do toalety, pojemniki na szczoteczki, mydelniczki czy dozowniki do mydła. Bardzo łatwo znajdziecie odpowiednie akcesoria łazienkowe, tak wystylizowane, jakby pochodziły z południa Europu. Sklepy oferują szeroki wybór produktów z wysokiej jakości porcelany, stojaków, wieszaków, koszyczków, lub efektownych tabliczek z napisami, dekorami lub roślinnymi motywami.

Komoda do łazienki w stylu prowansalskim

Ostatnim elementem, o którym warto wspomnieć, jest lustro, które z oczywistych względów w łazience wydaje się niezbędne, ale oprócz takich czysto praktycznych funkcji, ma niezwykle ważną rolę dekoracyjną. Właściwie dobrane lustro może być zwieńczeniem całej aranżacji, przysłowiową „wisienką na torcie”. Oczywiście najważniejsza, w tym aspekcie dekoracyjnym, jest jego rama.

Pamiętajcie, że warto zadbać o to, aby te większe i mniejsze przedmioty, jakie znajdą się w waszej łazience, nie było dziełem przypadku. Często bez kłopotliwych remontów, a za pomocą detali, możemy stworzyć stylowe wnętrze, które przeniesie nas bliżej natury i będzie emanowało subtelnym ciepłem i pięknem.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Mile Maison

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Kolekcja mebli Pesaro to stylowe meble prowansalskie , które wyróżniają się subtelną, kremową kolorystyką oraz wyjątkowym...›››
Jak wybrać idealny materac do spania?

Jak wybrać idealny materac do spania?

Wybór materaca do łóżka to jedna z najważniejszych decyzji podczas urządzania sypialni. Dobrze wybrany materac to zarówno...›››
Jaka szafa do sypialni?

Jaka szafa do sypialni?

Jaka powinna być idealna szafa do sypialni? Szafa w zabudowie czy szafa wolnostojąca? Szafa z lustrem? Szafa z szufladami? To jeden z...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wyposażenie Jak urządzić łazienkę w stylu prowansalskim?
© kreoCEN.pl 2009 - 2019