,

Funkcjonalna garderoba - szafy do zabudowy

Przestronna, uporządkowana, a przede wszystkim dobrze zaopatrzona garderoba jest marzeniem większości kobiet, ale tak naprawdę ułatwia życie i porządkowanie ubrań wszystkim domownikom. Szafy na wymiar oraz zabudowy do wnęk gwarantują dobre zagospodarowanie przestrzeni oraz skrócenie czasu potrzebnego do skompletowania ubioru. Jeśli tylko dysponujemy miejscem, które można przeznaczyć na garderobę, nie ma nad czym się zastanawiać – inwestycja w to pomieszczenie na pewno się opłaci.

Za zamkniętymi drzwiami

Przesuwane, otwierane, a może brak drzwi? Warto zastanowić się, jaki rodzaj zamknięcia chcielibyśmy zastosować w szafie do zabudowy. Do wyboru mamy kilka opcji, które bez problemu dostosujemy do swoich oczekiwań. Drzwi tak dużego mebla, często pełnią funkcję ściany. Nie musi być to ich wadą. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pokoju, warto zainwestować w przesuwane drzwi z lustrami – stara sztuczka, która na pewno się sprawdzi. W przypadku, kiedy chcemy nadać wnętrzu określony charakter, możemy ozdobić drzwi dowolnym nadrukiem. Na rynku działają firmy, które mogą wykonać na drzwiach wybrany przez nas obraz, stanowiący ciekawą dekoracje wnętrza. Drzwi przesuwne są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem, ze względu na ich praktyczne i estetyczne cechy, jednak zawsze możemy zdecydować się na wybór modeli tradycyjnych bądź harmonijkowych.

Wieszaki do grderoby

Szuflady, wieszaki i półki

O dobrze zaprojektowanej szafie świadczy jej funkcjonalność. W każdej z nich powinno znaleźć się odpowiednio dużo przestrzeni do przechowywania ubrań, ręczników czy pościeli. Warto zastanowić się także, czy w wybranej przez nas szafy planujemy wydzielić miejsce na biżuterię bądź inne drobne przedmioty, takie jak paski do spodni lub krawaty. Jeśli tak, pomocne będą wszelkiego rodzaju organizery, które można umieszczać w szufladach. Dzięki specjalnym przegródkom, możemy w nich wygodnie ułożyć ulubione akcesoria, bez obawy o często towarzyszący im bałagan. Przydatne także mogą okazać się wieszaki na chusty, apaszki i szaliki.

Liczba półek i wieszaków zależy od nas i naszych oczekiwań. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze, szafa wnękowa nie powinna być płytsza niż 60 cm – w przeciwnym wypadku wieszaki na ubrania mogą okazać się za duże. Jeśli szafę chcemy przeznaczyć głównie na ubrania, nie warto przesadzać z liczbą półek -–wieszaki na spodnie i koszule stanowią praktyczne rozwiązanie. Dzięki nim ubrania nie będą pogniecione, a dostęp do nich stanie się łatwiejszy. Biorąc pod uwagę fakt, że większość szaf wnękowych robiona jest na wymiar, zniknie problem z dostosowaniem takiego mebla do naszych warunków lokalowych.

Wieszaki do grderoby

Szafa i nie tylko

Szafy do zabudowy mogą pełnić także inne, mniej oczywiste funkcje. Za zamkniętymi drzwiami możemy urządzić niewielkie biuro, schować łóżko lub po prostu ukryć niepotrzebny bałagan. Szafy te mogą mieć różne wielkości, pasują do większości wnętrz, są świetnym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń ze skośnymi sufitami. W pokojach dziecięcych szafy wnękowe zawsze będą dobrym rozwiązaniem. Jedną część takiego mebla można zaadaptować na kącik edukacyjny, który po skończonej pracy zniknie za zamykanymi drzwiami, a drugą przeznaczyć do przechowywania ubrań. Wykorzystanie możliwości, jakie daje montaż szafy wnękowej, w dużej mierze zależy od naszej wyobraźni. Sami możemy zdecydować o tym czy taką garderobę zakryjemy zasłoną, przesuwanymi drzwiami, lustrami bądź designerskimi obrazami , czy chcemy podkreślić jej obecność czy jak najbardziej ją ukryć. Warto pamiętać, że dobra organizacja przestrzeni jest kluczem do zapanowania nad chaosem, który choć jest częścią domowej atmosfery, dobrze czasem zamknąć w szafie.

Barbara Kocik - kreoCEN.pl

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Meble w stylu prowansalskim - kolekcja Pesaro

Kolekcja mebli Pesaro to stylowe meble prowansalskie , które wyróżniają się subtelną, kremową kolorystyką oraz wyjątkowym...›››
Jak wybrać idealny materac do spania?

Jak wybrać idealny materac do spania?

Wybór materaca do łóżka to jedna z najważniejszych decyzji podczas urządzania sypialni. Dobrze wybrany materac to zarówno...›››
Jaka szafa do sypialni?

Jaka szafa do sypialni?

Jaka powinna być idealna szafa do sypialni? Szafa w zabudowie czy szafa wolnostojąca? Szafa z lustrem? Szafa z szufladami? To jeden z...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wyposażenie Funkcjonalna garderoba - szafy do zabudowy
© kreoCEN.pl 2009 - 2019