,

Farby do wnętrz w barwach nautry

Latem możemy delektować się bogactwem smaków i barw.. Tęcza na talerzu nie tylko wzmaga apetyt, lecz także poprawia nastrój. Podobnie jest z aranżacją domowej przestrzeni i wyborem odcienia farby. Najlepszą inspiracją są zasoby natury. Czerpiąc z ich kolorystyki, stworzymy ściany, które mienią się tysiącem wdzięcznych tonów, stymulujących prawidłowe funkcjonowanie człowieka.

Kolory nadają sens i radość życia, są przeciwwagą dla szarości. Uwielbiamy się nimi otaczać, ponieważ wpływają pozytywnie na ich energię życiową, samopoczucie czy zdrowie. Zestaw tonacji najlepiej dopasować do własnych preferencji i potrzeb tak, aby oddawał w pełni nasze pragnienia i emocje. To podświadomość zazwyczaj skłania nas ku konkretnym barwnym wyborom. Tyczy się to zarówno przyrządzania pożywnych posiłków, jak i aranżacji domu. Te dwie pozornie niepowiązane kwestie mają ze sobą wiele wspólnego.

Farby w kolorach tęczy

Konkretne związki nadają żywności właściwy dla niej kolor, który jest wskazówką przy planowaniu zdrowego jadłospisu, dostosowanego do potrzeb organizmu. Artykuły spożywcze w tonacji zielonej uspokajają, wspomagają układ oddechowy i limfatyczny oraz serce, oczyszczają krew. Żółte oddziałują zaś pozytywnie na pracę mózgu oraz wzmacniają wzrok. Pomarańczowe pobudzają apetyt i aktywizują układ odpornościowy. Czerwone mają właściwości regenerujące, dostarczają też pokaźną dawkę energii. Fioletowe pomagają natomiast w skupieniu i wspierają czynności wątroby. Różnorodna, zbilansowana i kolorowa dieta jest podstawą zdrowego stylu życia.

Dobre samopoczucie wywołamy nie tylko za pomocą jedzenia, lecz także odpowiedniego wystroju wnętrza. Kolekcja farb Śnieżka Barwy Natury, inspirowana przyrodą, oferuje bogatą kolorystykę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród fioletowych, śliwkowo-jagodowych tonów na pewno przypadną nam do gustu „Płatki Hortensji” i „Górski Krokus”. Wybór czerwieni jest również bardzo duży, ale szczególnie zachwyca „Malinowy Ogród” i „Bukiet Róż”, które kojarzą się z pysznymi, słodkimi konfiturami. Pomarańcze, które cieszą oko, to marchewkowe „Gorące Lato” i „Zachodzące Słońce” w zabarwieniu niczym soczysty miąższ papai. W gronie żółcieni wyróżnia się szczególnie „Miodowe Lato” i „Słoneczny Blask”, przywodzący na myśl dojrzewające w słońcu mirabelki. Zieleń tęczy dostarcza również dwie ciekawe propozycje: „Zieloną Herbatę” i „Wiatr Południa”.

Nie obawiajmy się odważnych zestawień – im więcej barw na talerzu i w domu, tym lepiej. Otaczanie się właściwymi dla nas kolorami tęczy, wspomoże prawidłowe funkcjonowanie organizmu i wywoła dobry humor.

Śnieżka

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na aranżacje

Motywy zwierzęce – ciekawy sposób na...

Człowiek od zawsze interesował się otaczającym go światem. W dobie szybkiego rozwoju gospodarczego, naturę i zieleń zastępują wielkie...›››
Kolory wnętrz - Trendy 2016

Kolory wnętrz - Trendy 2016

Salon i sypialnia to wnętrza, w których spędzamy zwykle najwięcej czasu. Dlatego warto zdecydować się na urządzenie ich w jednym...›››
Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do wewnątrz

Cegły w mieszkaniu, czyli z zewnątrz do...

Przeniesienie sposobu używanego tradycyjnie do wykańczania zewnętrznych ścian domów i ogrodzeń do pomieszczeń, zmieniło typowo...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Wykończenie wnętrz Farby do wnętrz w barwach nautry
© kreoCEN.pl 2009 - 2019