,

Bezpieczeństwo w biurach - ochrona przed pożarem, włamaniem i nieupoważnionym dostępem!

Bezpieczeństwo w strefie wejściowej.
Kontrolowany dostęp z czytnikiem i chipem.

Doskonale wkomponowane w architekturę, czytniki kontroli dostępu, regulują dostęp do pomieszczeń biurowych. W ten sposób zapewniona jest ochrona danych osobowych przed nieuprawnionym wglądem oraz gwarancja dostępu dla osób upoważnionych. W przypadku zgubienia transpondera nie trzeba wymieniać całego zamka, lecz tylko zablokować zagubiony transponder i zastąpić go nowym.

Bezpieczeństwo na całej powierzchni.
Czujki ruchu do ochrony pomieszczeń i przejść.

Oprócz kontroli wszystkich drzwi wejściowych warto zwiększyć bezpieczeństwo pomieszczeń poprzez zastosowanie czujek ruchu. Umożliwia to ochronę stref potencjalnie narażonych na wtargnięcie intruzów. Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastowe wykrycie włamiania. Firma TELENOT jest jedynym producentem, w ofercie którego wśród widocznych komponentów instalacji znaleźć można czujki łączące piękno formy z niezawodnością i funkcjonalnością. Czujki te doskonale wkomponowują się w każdy wystrój wnętrza. Kolejną zaletą instalacji alarmowej TELENOT jest zazbrajanie pojedynczych pomieszczeń i stref. Dzięki temu można kontynuować pracę również po zamknięciu biura.

Monitoring poszycia zewnętrznego.
Ochrona przed wtargnięciem do obiektu

Monitoring poszycia zewnętrznego zabezpiecza wszystkie słabe punkty dostępne z zewnątrz, takie jak okna i drzwi. Zabezpiecza się je przed otwarciem i sforsowaniem w sposób umożliwiający detekcję włamania przed wtargnięciem intruza do obiektu. Firma TELENOT doradzi, na wysokość której kondygnacji niezbędne jest zabezpieczenie okien i drzwi. Warto włączyć w koncepcję systemu również drzwi ewakuacyjne.

W zależności od typu budynku istnieje szereg możliwości kontroli poszycia zewnętrznego. Dachy płaskie i kopuły świetlikowe można zabezpieczyć np. za pomocą kurtyn podczerwieni. Zabezpieczają całą powierzchnię kopuły przed sforsowaniem przez intruza. Są też nierzadko jedynym sensownym rozwiązaniem – zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym. Za pomocą kurtyn podczerwieni można również chronić pojedyncze przedmioty o dużej wartości, jak obrazy czy kolekcjonerskie unikaty. Dzięki modułowej budowie umożliwiają monitoring na wysokości od 34 do 244 cm, przy odstępie do 15 m. Kurtyna podczerwieni TELENOT została wyróżniona w kategorii innowacji nagrodą Eberle i stanowi jedyne uznane przez instytut VdS rozwiązanie w zakresie detekcji naruszenia.

Bezpieczeństwo w serwerowni.
Ochrona przed pożarem i nieupoważnionym dostępem.

Bardzo często ochrona przechowywanych w serwerowni danych osobowych stanowi dla firmy priorytet. Dlatego kradzież czy utratę danych w wyniku pożaru, należy postrzegać jako potencjalnie poważne zagrożenie. To ostatnie niebezpieczeństwo wzrosło w ostatnich latach poprzez coraz powszechniejszą praktykę pozostawiania sprzętu w trybie czuwania. Również to może powodować pożary. W celu ochrony danych osobowych przed pożarem TELENOT oferuje czujki dymu. Automatyczne czujki pożarowe TELENOT są maksymalnie czułe i wykrywają cząstki dymu już w fazie tlenia. Zapewnia to bardzo wczesne uruchomienie alarmu i transmisję komunikatu do centrali alarmowej. Jednocześnie czytniki kontroli dostępu zainstalowane przed serwerownią zapewniają, że dostęp do niej mają wyłącznie upoważnione osoby. Podobnie jak w poprzednim akapicie warto i tu podkreślić, że dzięki różnym wersjom stylistycznym czujki można dyskretnie wkomponować tak by pasowały do innych przełączników.

Alarm wewnętrzny i alarm zdalny.

Alarm wewnętrzny

W przypadku tego alarmu pracownicy obecni w biurze ostrzegani są o zagrożeniu przez sygnał akustyczny. Alarm wewnętrzny jest bardzo ważny w przypadku pożaru: umożliwia ratowanie życia i mienia.

Alarm zdalny

Alarm zdalny transmitowany jest przez dopuszczone urządzenie transmisyjne do właściwej jednostki, np. firmy ochroniarskiej. Możliwa jest również transmisja głosowa lub SMS-em na smartfon do określonego kręgu osób. Oprócz alarmu wewnętrznego i zdalnego TELENOT oferuje również alarm lokalny. Jest on generowany za pośrednictwem syren i lamp błyskowych na zewnątrz budynku. Alarm uruchamia się na przykład przy próbie włamania, odstraszając w ten sposób intruza. Oprócz tego zwraca on uwagę przechodniów i sąsiadów. Ciągła funkcjonalność i całkowita niezawodność przez lata (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) są przy tym elementarnym warunkiem.

Dodatkowe bezpieczeństwo.
Pozostałe komponenty instalacji TELENOT.

Asortyment TELENOT obejmuje również doskonale sprawdzające się w kancelariach i gabinetach lekarskich komponenty instalacji alarmowej. Dzięki aplikacjom do instalacji alarmowych firmy TELENOT dyrektor czy właściciel biura w każdej chwili może sterować instalacją przez smartfona, będąc poza miejscem pracy. Informację o włamaniu lub pożarze otrzymuje SMS-em lub telefonicznie. Wygodną obsługę instalacji umożliwiają wysoce finkcjonalne manipulatory.

Gwarancja. Sprawdzone bezpieczeństwo.

TELENOT jako czołowy niemiecki producent elektronicznych systemów zabezpieczeń i instalacji alarmowych oferuje indywidualne rozwiązania do różnych projektów. Aplikacje lifestylowe, doskonały wygląd i modułowa budowa systemu zachwycają klientów handlowych, przemysłowych i prywatnych. Optymalne połączenie estetyki, funkcjonalności i niezawodności jest podstawą filozofii przedsiębiorstwa TELENOT. Wszystkie produkty TELENOT posiadają aprobaty niemieckiej placówki badawczej i certyfikującej VdS Schadenverhütung oraz austriackiego związku agencji ochrony (VSÖ) i są oznaczone numerem kontrolnym urządzenia (numer G). Optymalna kompatybilność poszczególnych komponentów instalacji alarmowej atestowana jest w formie numeru systemowego (numer S VdS lub klasa VSÖ GS-N i WS). Aprobaty zarówno pojedynczych urządzeń, jak i całych systemów oznaczają dla użytkownika gwarancję bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa, na którym można polegać. Zarówno VdS, jak i VSÖ są oficjalnymi instytucjami badającymi i certyfikującymi systemy zabezpieczeń. Działają one na rzecz ochrony mienia i życia.

Wymagania jakie spełniają systemy zabezpieczeń firmy Telenot:

 • Kontrolowany dostęp
 • Ochrona obszarów newralgicznych
 • Ochrona danych i mienia
 • Zwiększenie wartości obiektu
 • Estetyczne wkomponowanie elementów systemu zabezpieczeń
 • Wysoki standard bezpieczeństwa

Najwyższe standardy realizowane są dzięki:

 • Kontroli dostępu w celu ochrony obszarów newralgicznych i kontroli przepływu klientów
 • Monitorowanigu drzwi ewakuacyjnych
 • Instalacji alarmowej zapewniającej niezawodną detekcję prób włamania i pożarów
 • Czujkom zapobiegającym zniszczeniu danych i inwentarza
 • Urządzeniom przesyłającym alarmy do właściwych jednostek
 • Estetycznym manipulatorom do sterowania systemem

Telenot

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Czym należy kierować się wybierając ogrzewacz przepływowy?

Czym należy kierować się wybierając...

Podgrzewacz wody to często jedyne rozwiązanie jakie możemy zastosowac w danym pomieszczeniu. Jak jednak wybrać odpowiedni model i czym...›››
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia umożliwia neutralizację ścieków wytwarzanych przez jeden lub zespół kilku niewielkich domów....›››
Instalacje wodno-kanalizacyjne w domu jednorodzinnym

Instalacje wodno-kanalizacyjne w domu...

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest niezbędna w niemal każdym budynku. W zależności od przeznaczenia oraz charakterystyki domu, materiały i...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Instalacje Bezpieczeństwo w biurach - ochrona przed pożarem, włamaniem i nieupoważnionym dostępem!
© kreoCEN.pl 2009 - 2019