,

Bezpieczeństwo to priorytet - jak chronić swój dom przed włamaniem i pożarem?

Przy planowaniu koncepcji bezpieczeństwa w domu jednorodzinnym należy skupić się na funkcjonalności i estetyce. Najważniejsze jest to, aby wybrany system jak najlepiej chronił mieszkańców i ich mienie przed włamaniem, pożarem i innymi niebezpieczeństwami, takimi jak przykładowo ulatniający się gaz czy wyciek wody. Idealne urządzenia to takie, które oprócz wysokiej jakości i niezawodnej funkcjonalności możemy bez trudu wkomponować w elegancką i estetyczną architekturę domu. Tę koncepcję bezpieczeństwa opracował i zrealizował TELENOT.

Zgodnie z koncepcją producenta najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i ochrona mienia. Instalacje alarmowe w tym przypadku zapewniają niezawodną detekcję prób włamania, a montaż odpowiednich czujek pozwala uchronić się przed pożarem czy zniszczeniem sprzętu i wyposażenia. Równie duży nacisk został położony na estetyczne wykonanie elementów systemu, tak by można je było bez trudu wkomponować w dowolną aranżację, co z pewnością wpływa również na zwiększenie wartości obiektu.

Sterowanie instalacją alarmową i jej zazbrajanie – łatwość i wygoda!

Mieszkańcy sterują instalacją za pośrednictwem manipulatora stacjonarnego i mobilnego, który umożliwia obsługę instalacji z każdego pomieszczenia w budynku. Na manipulatorze stacjonarnym można dodatkowo odczytać wszystkie informacje o stanie instalacji oraz jej czujek. Dla bezpieczeństwa mieszkańców duże znaczenie ma możliwość zgłoszenia alarmu manualnie za pomocą manipulatorów. Instalację zazbraja się za pomocą czytnika cryplock. Wychodząc z budynku wystarczy przyłożyć do niego transponder lub wprowadzić kod. Ponadto, czytnik spełnia funkcje kontroli dostępu: drzwi otwierają się po przyłożeniu chipa lub wprowadzeniu kodu.

Sterowanie alarmem

Wczesna detekcja prób włamania

Wszystkie słabe punkty, które są dostępne z zewnątrz zabezpiecza monitoring poszycia zewnętrznego. Takie punkty to drzwi, okna i kopuły świetlikowe. Próbę wyważenia drzwi lub okna monitorują natomiast czujki magnetyczne. Rejestrują one otwarcie już w zakresie zaledwie kilku milimetrów. Do dyskretnej ochrony kopuł świetlikowych firma TELENOT zastosowała kurtyny podczerwieni. Można zabezpieczyć w ten sposób także przeszklone elewacje i cenne przedmioty, np. obrazy czy okazy kolekcjonerskie.

Estetyczne czujki ruchu do monitorowania pomieszczeń

Oprócz monitoringu poszycia zewnętrznego bezpieczeństwo domu zwiększa tzw. monitoring pułapkowy. Warto w ten sposób zabezpieczyć te obszary, które są potencjalnie narażone na wtargnięcie intruza. Taką funkcję spełniają czujki ruchu comstar zaprojektowane przez Luigiego Colaniego. Z modelem comstar VAYO firma TELENOT oferuje ponadto wyjątkową atrakcję. Czujka ta jest dostępna w różnych stylizowanych obudowach: od bursztynowej czerwieni i szczotkowanej stali szlachetnej, aż po metaliczną czerń. Kolejną zaletą instalacji alarmowej TELENOT jest zazbrajanie pojedynczych pomieszczeń i stref. Dzięki temu użytkownik może aktywować instalację, przebywając w obiekcie.

Czujnik ruchu

Wczesna detekcja pożarów

Co roku w pożarach prywatnych mieszkań giną setki osób. Większość z nich to ofiary zatrucia gazem we śnie. Do tego dochodzą opiewające na miliony uszkodzenia inwentarza i nieruchomości. Aby temu zapobiec i skutecznie chronić swój dom i najbliższych przed pożarem, warto zainstalować czujki dymu. Automatyczne czujki dymu TELENOT są maksymalnie czułe i wykrywają cząstki dymu już w fazie tlenia. W razie pożaru mieszkańcy są alarmowani przez sygnalizatory w strefie dziennej i sypialni, dzięki czemu mogą w porę się ewakuować.

Detekscja pożarów

Ochrona przed usterkami technicznymi

Oprócz pożarów i włamań szkody mogą wyrządzić również usterki techniczne, jak ulatnianie się gazu, wyciek wody czy awaria ogrzewania. Wysoko czułe czujki TELENOT ostrzegają o takich uszkodzeniach, zapobiegając w ten sposób powstaniu większych szkód materialnych.

Syreny i lampy błyskowe - wczesne uruchomienie alarmu chroni mieszkańców!

Alarm może być generowany na trzy sposoby:

  • Alarm wewnętrzny – ostrzega mieszkańców o takich stanach zagrożenia, jak włamanie czy ulatnianie się gazu. Alarm wewnętrzny jest bardzo ważny w przypadku pożaru: sygnał alarmuje lub budzi mieszkańców, umożliwiając im ratowanie życia i mienia.
  • Alarm lokalny – jest generowany za pośrednictwem syren i lamp błyskowych na zewnątrz obiektu. Alarm uruchamia się np. przy próbie włamania, odstraszając w ten sposób intruza. Oprócz tego zwraca on uwagę przechodniów i sąsiadów.
  • Alarm zdalny – przesyłany jest do odpowiedniej jednostki – np. firmy ochroniarskiej – za pośrednictwem automatycznego urządzenia transmisyjnego. W ten sposób jednostka taka może szybko zareagować i przedsięwziąć odpowiednie środki. Alarm może być przesyłany także na smartfona.

Lampy błyskowe

Czujnik włamań


Sprawdzone bezpieczeństwo

TELENOT jako czołowy niemiecki producent elektronicznych systemów zabezpieczeń i instalacji alarmowych oferuje bezpieczne rozwiązania do różnych zastosowań. Aplikacje lifestylowe, doskonały wygląd i modułowa budowa systemu zachwycają klientów handlowych, przemysłowych i prywatnych. Optymalne połączenie estetyki, funkcjonalności i niezawodności jest podstawą filozofii przedsiębiorstwa TELENOT. Wszystkie produkty TELENOT posiadają aprobaty niemieckiej placówki badawczej i certyfikującej VdS Schadenverhütung oraz austriackiego związku agencji ochrony (VSÖ) i są oznaczone numerem kontrolnym urządzenia (numer G). Optymalna kompatybilność poszczególnych komponentów instalacji alarmowej atestowana jest w formie numeru systemowego (numer S VdS lub klasa VSÖ GS-N i WS). Aprobaty zarówno pojedynczych urządzeń, jak i całych systemów oznaczają dla użytkownika gwarancję bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa, na którym można polegać. Ośrodek badawczy VdS Schadenverhütung to przedsiębiorstwo Niemieckiego Związku Ubezpieczycieli (GDV). Zarówno VdS, jak i VSÖ są oficjalnymi instytucjami badawczymi i certyfikującymi systemy zabezpieczeń.

Telenot

PORADNIK KUPUJĄCEGO
Bezpieczeństwo w domu - bezpiecznik i czujniki dymu

Bezpieczeństwo w domu - bezpiecznik i czujniki...

Anglicy mają powiedzenie, mój dom to moja twierdza. Dbamy, by był bezpieczny i komfortowy. To tam, po ciężkim dniu w pracy, możemy...›››
System alarmowy w domu

System alarmowy w domu

Ogrodzenie wraz z bramami i bramkami nie wystarczy, by zapewnić pełną ochronę naszej posesji. Dlatego rozważyć należy inne...›››
Moje produkty 0
KreoCEN.pl Poradnik Systemy zabezpieczeń Bezpieczeństwo to priorytet - jak chronić swój dom przed włamaniem i pożarem?
© kreoCEN.pl 2009 - 2021