Zima tuż tuż, czy Twój akumulator ją przetrzyma?

I przyszła ulubiona pora wszystkich Polskich kierowców – ZIMA. A wraz z nią wydatki wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze zimowych kapci dla swojego samochodu, skrobaczki do szyb, czy choćby ciepłych rękawic zanim uda nam się odmrozić samochód przed wyjazdem rano do pracy. Jest jeszcze jeden niezwykle ważny przedmiot w naszym samochodzie, który właśnie przed zimą trzeba sprawdzić. Jest nim akumulator. Jeśli jest w miarę nowy i napięcie jest odpowiednie to raczej możemy spać spokojnie. Lecz jeśli ma on kilka lat, nie do końca wiemy czy przetrwa jeszcze jedną zimę i z jakimi mrozami przyjdzie nam się zmierzyć, a na dodatek jeździmy dieslem to warto w bagażniku mieć ze sobą parę kabli rozruchowych.

Ładowanie akumulatora w samochodzie

Przewody rozruchowe nie należą do obowiązkowego wyposażenia samochodu, a szkoda. Bo uratowałyby nie jednemu mnóstwo zmarnowanego czasu, niepotrzebnych nerwów i przemarznięcia. Ciężko obecnie spotkać, aby ktoś uruchamiał auto na tzw. „pych” i trudno się temu dziwić. Współczesnych samochodów już tak się nie uruchamia. Można w ten sposób uszkodzić rozrząd, a nawet doprowadzić do prawdziwej destrukcji silnika.

Ceny przewodów rozruchowym zaczynają się już od kilkunastu złotych, ale czy warto kupić takie kable? Czym kierować się przy ich wyborze?

Ładowanie akumulatora w samochodzie

Wbrew pozorom nie trzeba mieć wybitnej wiedzy z zakresu elektryki samochodowej. Dużo zależy od tego jakim rodzajem pojazdu jeździcie. Gdyż trochę inne przewody będą potrzebne do samochodu osobowego, a inne do ciężarowego. Pierwszym czynnikiem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest jakość wykonania oraz jakie max natężenie mogą przewodzić. W samochodach osobowych do rozruchu potrzebne jest natężenie dochodzące do 400A. Im kabel będzie grubszy, tym większe natężenie będzie mógł przenieść. Istotna jest też jego długość. Szczególnie wtedy będzie ważna, gdy zaparkujemy samochód tak, że nie z każdej strony będzie można do niego dojechać innym pojazdem.

Warto zwrócić również uwagę na krokodylki, które będą miały styczność z klemami naszego akumulatora. Fajnie jakby były miedziane.

Ładowanie akumulatora w samochodzie

Przeważnie producenci kabli rozruchowych nie są znani osobą, które kupują je raz na długi czas. Dlatego też klienci głównie kierują się ceną. Nie zawsze jest to dobry wyznacznik, ale warto sprawdzić czy zawsze cena idzie w parze z jakością produktów.

Poniżej przedstawiamy przykład bardzo dobrych przewodów rozruchowych za niewiele powyżej 50zł: http://www.kreocen.pl/produkt/EXTOL-CRAFT-kable-rozruchowe-400A-9609-18_23_2158268.html

Oraz trochę droższe profesjonalne kable renomowanego producenta: http://www.kreocen.pl/produkt/JONNESWAY-Profesionalne-PRZEWODY-ROZRUCHOWE-500A-Dlugosc-370-cm-AR040016-18_813_195552.html

Grzegorz Galant

Grzegorz Galant03/12/2015

Komentarze

Za oknami niewątpliwie widać już pierwsze oznaki wiosny, dni są coraz dłuższe, a drzewa zasypują się pąkami. Promienie słońca przedzierają się do nas ukradkiem i nagle zaczynamy dostrzegać kłębki brudów zalegające w zacienionych do tej pory zakątkach mieszkania. Kto z nas nie chciałby obudzić się w idealnym świecie pozbawionym kurzu...? Niestety życie to nie bajka, a posprzątać ktoś musi. W tym momencie warto sięgnąć po dorobek techniki. Chyba większość z Was przyzna, że jednym z najbardziej przydatnych wynalazków jest odkurzacz, który w szybki i łatwy sposób pomaga nam pozbyć się kurzu, okruszków i innych paprochów.
Prawdopodobnie nie ma osób, które przy zakupie mebli do salonu, lub dodatków dekoracyjnych, nie myślą o tym, jak ma wyglądać, do jakiego stylu nawiązywać całe pomieszczenie. Obecnie praktycznie każdy wizualizuje sobie to w programie komputerowym, tradycyjnie na kartce papieru lub szuka zdjęć już gotowych pomieszczeń w sieci i chce, aby dokładnie tak jego pokój wyglądał. Dopiero wtedy udaje się do sklepów na zakupy tego czego potrzebuje.
Moje produkty 0
kreoCEN.pl Blog Zima tuż tuż, czy Twój akumulator ją przetrzyma?