Wygoda i funkcjonalność w kształcie litery “L”

W przypadku mebli, szczególnie tych, którymi mamy wyposażyć niewielkie mieszkanie, takie połączenie: wygodny + funkcjonalny, dla wielu z nas jest priorytetem. Niewielki salon, który jednocześnie spełnia funkcję sypialni, a także przestrzeni pracy i wypoczynku, wymaga przemyślanych rozwiązań i tu ukłony należą się osobie, która wymyśliła narożnik, czyli takie sprytne połączenie kanapy z szezlongiem. Na minimum przestrzeni możemy otrzymać maksimum miejsca do odpoczynku. Narożnik zastępuje, bowiem cały zestaw wypoczynkowy: kanapę i fotele. Szczególnie Ci z Was, którzy mają liczną rodzinę, w pełni docenią zalety narożnika. Do tego narożnik można wykorzystywać również w celu spania.

Narożnik do salonu

Jak sama nazwa wskazuje taki mebel najczęściej ustawiany jest w rogu pomieszczenia, ale nie jest tak, że musi on wypełniać pusty kąt w salonie. Narożniki również doskonale nadają się do wydzielania różnych stref w pomieszczeniu. Można je ustawić na skraju części dziennej, jadalni lub strefy zabaw dla dzieci. Jeśli mebel nie będzie stał przy ścianie, to powinniśmy wybrać taki, który prezentuje się dobrze z każdej strony, także z tyłu. W ofercie producentów znajdziemy modele stworzone specjalnie do umieszczania pośrodku pomieszczenia, np. z praktycznymi półkami na tylnej lub bocznej ściance.

Sofa narożna

Wybierając meble wypoczynkowe zawsze bierzemy pod uwagę ich przeznaczenie i wielkość pomieszczenia, w którym mają być ustawione. Nie, inaczej jest w przypadku narożników. Jeśli chcemy ustawić go w niewielkim pokoju, gdzie będzie nam służył przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji, to warto wybrać kompaktową bryłę. Może nie mieć pełnych boków, ale warto, żeby była tzw. wyspa, która pozwoli wygodnie wyprostować nogi w czasie oglądania telewizji, czy czytania. Jeśli przestrzeń nas nie ogranicza i możemy sobie pozwolić na duży model, to możemy być pewni, że pomieści on więcej osób, ale to nie jedyny plus. Dobrze dobrany narożnik może być prawdziwą ozdobą wnętrza, stanowić jego centrum i najbardziej charakterystyczny element, Warto jednak pamiętać wówczas o zasadzie, że zwykle “mniej znaczy więcej” i ograniczyć ilość mebli użytkowych oraz dekoracji do niezbędnego minimum. Nadmiar mebli powoduje „zagracenie” pomieszczenia.

Naszczęście na rynku jest tak duża różnorodność jeśli chodzi o narożniki, że swobodnie możemy wybrać układ, wielkość i ułożenie poszczególnych elementów, rodzaj i kolor obicia, a także różnorodne dodatki, które podnoszą ich funkcjonalność. Zachęcam do sprawdzenia jakie modele oferują sklepy internetowe, być może, któryś z nich okaże się dla Was idealny: http://www.kreocen.pl/kategoria/Narozniki-tapicerowane-2_624.html

Agnieszka Sobczak

Agnieszka Sobczak26/02/2015

Komentarze

Zastanawialiście się kiedyś jak przyjemnie spędzać długie wieczory, kiedy aura za oknem nie rozpieszcza, a ciepłe dni lata pozostały gdzieś daleko poza horyzontem? Co zrobić kiedy wiemy, że do kolejnego urlopu jeszcze szmat czasu? Gorąca kąpiel w łazience urządzonej w stylu marynistycznym może okazać się doskonałym lekarstwem na kiepskie samopoczucie i tęsknotę za promieniami słońca. Moda na marynarskie motywy nie przemija, bo chyba każdy lubi czasem zanurzyć się we wspomnieniach z wakacji.
Dziś postanowiłam skupić się na największym pożeraczu energii w naszych domostwach. Lodówka, bo o niej mowa, jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni, jako jedyne urządzenie AGD podłączona jest do prądu 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Według badań przeprowadzonych przez Agencję Rynku Energii S.A. (ARE) lodówka generuje ok. 28% rocznych kosztów, jakie ponosimy na energię w naszych gospodarstwach.
Moje produkty 0
kreoCEN.pl Blog Wygoda i funkcjonalność w kształcie litery “L”