Pancerne zabezpiecznie

Wielu z nas trzyma w domu drogocenne rzeczy, których za żadne inne skarby nie chciałby stracić. Mogą to być przedmioty, których wartość przewyższa koszt zakupu nowych, takie jak na przykład kolekcje numizmatyczne lub kosztowna biżuteria. Inną kategorią są dokumenty i elektroniczne bazy danych, które utracone, zwykle są nie do odzyskania. Czasami posiadamy w domu także rodzinne pamiątki mające dla nas nieocenione znaczenie sentymentalne – stare listy, zdjęcia czy prezenty otrzymane od wyjątkowych osób. Sposobem na zabezpieczenie takich drogocenności oraz spokojniejsze myśli w tej kwestii jest zamontowanie sejfu domowego – to inwestycją na długie lata, a może i pokolenia.

W momencie, gdy podejmiemy decyzję o takim przedsięwzięciu, zadajmy sobie pytanie jak dużą skrytka jest nam potrzebna. Należy zastanowić się jakie przedmioty chcemy schować – jaka jest ich wielkość, kształt, liczba, a także czy nasza kolekcja rzeczy „nie do stracenia” z biegiem lat nie będzie się rozszerzać. Od rodzaju przechowywanych drogocenności zależy samo zabezpieczenia. Istnieją trzy rodzaje sejfów, jeśli bierzemy pod uwagę ochronę przed włamaniem:

  • sejfy ognioodporne, które przez godzinę do dwóch chronią dokumenty, nowoczesne urządzenia przechowujące dane, a także płótna i inne podatne na uszkodzenia dzieła sztuki;
  • sejfy odporne na włamania, których najczęściej używa się do ukrycia pieniędzy i biżuterii;
  • takie, które łączą w sobie dwie wymienione wyżej funkcje, a przez to są najdroższe.

Innym dylematem, z jakim się spotkamy przy wyborze odpowiedniego schowka, jest wybór klasy jego odporności na sforsowanie. Istnieją dwa rodzaje zamków – mechaniczny, czyli fizyczny kluczyk, który również musimy gdzieś ukryć :-) lub zamknięcie elektroniczne, czyli kod wpisywany każdorazowo przed otwarciem drzwiczek. Do tego ostatniego zazwyczaj zakładana jest blokada czasowa, która blokuje dostęp do sejfu po kilkukrotnie błędnym wpisaniu kodu.

Zastanawiacie się może co w przypadku, gdy jednak zdarzy się sytuacja, kiedy osoba niepowołana spróbuje uzyskać dostęp do naszej skrytki? Producenci zadbali także o to. Wiele sejfów wyposażonych jest w system alarmowania o takich niepożądanych wizytach, który informuje właściciela o wymuszonych otwarciach. Służą ku temu czujki sejsmiczne, które reagują na wszelkie wibracje i przesyłają sygnał do centrum monitorowania.

Czas na kwestie montażu. Nie raz pewnie widzieliście filmową scenę, w której szanowany obywatel odsuwa obraz wiszący w jego gabinecie, a z sejfu konspiracyjnie wyciąga plik tajnych dokumentów. Jednak takie wizje zostawmy w kinie, istnieją także inne, równie dobre sposoby lokalizacji naszego tajnego schowku. Na rynku sprzedawane są sejfy wolnostojące lub takie do zabudowy – można je umieścić w podłodze, w ścianie działowej lub zamontować w meblach. Najlepiej jednak, by było to miejsce dostępne jedynie dla domowników, gdyż zdarzają się również kradzieże dokonywane przez osoby, które zostały wynajęte na przykład do remontu lub opieki nad dzieckiem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domowych sejfów.
Nina Wojda

Nina Wojda26/05/2015

Komentarze

Za oknami niewątpliwie widać już pierwsze oznaki wiosny, dni są coraz dłuższe, a drzewa zasypują się pąkami. Promienie słońca przedzierają się do nas ukradkiem i nagle zaczynamy dostrzegać kłębki brudów zalegające w zacienionych do tej pory zakątkach mieszkania. Kto z nas nie chciałby obudzić się w idealnym świecie pozbawionym kurzu...? Niestety życie to nie bajka, a posprzątać ktoś musi. W tym momencie warto sięgnąć po dorobek techniki. Chyba większość z Was przyzna, że jednym z najbardziej przydatnych wynalazków jest odkurzacz, który w szybki i łatwy sposób pomaga nam pozbyć się kurzu, okruszków i innych paprochów.

Czy znacie przykłady produktów, które są reklamowane jako nowości, a tak naprawdę są w Polsce dostępne od kilkunastu lat? Sytuacja taka ma miejsce obecnie z szufladami podgrzewanymi. Wciąż mało osób wie, że takie AGD do zabudowy istnieje, a jak zdarzą się osoby, które o nim słyszały, to często nie wiedzą do czego służy. Niemniej jednak reklamy firm, które dopiero zaczęły produkować takie urządzenia, powodują odruchowy uśmiech na twarzy :-)

Moje produkty 0
kreoCEN.pl Blog Pancerne zabezpiecznie