Morskie opowieści prosto z … łazienki

Zastanawialiście się kiedyś jak przyjemnie spędzać długie wieczory, kiedy aura za oknem nie rozpieszcza, a ciepłe dni lata pozostały gdzieś daleko poza horyzontem? Co zrobić kiedy wiemy, że do kolejnego urlopu jeszcze szmat czasu? Gorąca kąpiel w łazience urządzonej w stylu marynistycznym może okazać się doskonałym lekarstwem na kiepskie samopoczucie i tęsknotę za promieniami słońca. Moda na marynarskie motywy nie przemija, bo chyba każdy lubi czasem zanurzyć się we wspomnieniach z wakacji.

Aby osiągnąć aranżację nawiązującą do morskich klimatów, wcale nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu. Kilka stylowych dodatków i odrobina wyobraźni pomogą nam przemienić nudną łazienkę w niebiańską plażę, dno oceanu lub piracki okręt.

Styl marynistyczny bazuje na połączeniu bieli z różnymi odcieniami koloru niebieskiego, dla kontrastu można użyć również czerwonych akcentów. Doskonały efekt da także odpowiednie zestawienie bieli z drewnianymi dodatkami. Wybrałam kilka gadżetów, które pomogą Wam podkreślić charakter łazienki:

Okrągłe lustro do łazienki Okrągłe lustra łazienkowe przypominające okienko na statku.
Zasłona prysznicowa Zasłona prysznicowa w granatowe pasy
Dywanik do łazienki Dywanik w niebieskie pasy
Mydelniczka Biała mydelniczka z drewnianymi akcentami
Kosz na apranie Kosze na pranie przypominające elementy konstrukcyjne statku
Lampion do łazienki Stylowy lampion, czyli nawiązanie do latarni morskiej
Olejek zapachowy Olejek zapachowy, który przy użyciu patyczków rattanowych uwalnia delikatny zapach morskiej bryzy będzie znakomitym dopełnieniem marynarskiej atmosfery

Jako element dekoracyjny można również użyć słoje wypełnione muszlami, bursztynami tudzież rozgwiazdami przywiezionymi z wakacji, a jeśli posiadacie grubą linę marynarską, warto zrobić z niej wieszak na ręczniki

Styl marynarski w łazience sprzyja osiąganiu stanu głębokiego relaksu, a także sprawia, że letnia aura panuje w domu przez cały rok. Jeśli jesteście zwolennikami aranżacyjnych eksperymentów i lubicie wyraziste rozwiązania, warto spróbować.

Izabela Musiał

Izabela Musiał23/02/2015

Komentarze

Czy znacie przykłady produktów, które są reklamowane jako nowości, a tak naprawdę są w Polsce dostępne od kilkunastu lat? Sytuacja taka ma miejsce obecnie z szufladami podgrzewanymi. Wciąż mało osób wie, że takie AGD do zabudowy istnieje, a jak zdarzą się osoby, które o nim słyszały, to często nie wiedzą do czego służy. Niemniej jednak reklamy firm, które dopiero zaczęły produkować takie urządzenia, powodują odruchowy uśmiech na twarzy :-)

Przedpokój – to zazwyczaj pomieszczenie, które nie ma zachwycać, a ma być funkcjonalne. Jednak podczas aranżacji nierzadko poświęca się mu najmniej uwagi. Szukając odpowiedzi na pytanie, co jest prawdziwą wizytówką naszego domu bądź mieszkania, warto pamiętać o tym, że jeżeli wchodzi do niego nowa osoba, to decydujące dla niej jest pierwsze wrażenie, na podstawie którego wyrabia sobie opinię na temat samego miejsca, a w konsekwencji także na temat domowników. Przedpokój pełni tu kluczową rolę. Dlaczego więc tak mało mówi się o urządzaniu tego pomieszczenia? Sklepy internetowe niespecjalnie skupiają się na tego typu pomieszczeniach, często traktując je trochę po macoszemu.
Moje produkty 0
kreoCEN.pl Blog Morskie opowieści prosto z … łazienki