Modnie w salonie

Prawdopodobnie nie ma osób, które przy zakupie mebli do salonu, lub dodatków dekoracyjnych, nie myślą o tym, jak ma wyglądać, do jakiego stylu nawiązywać całe pomieszczenie. Obecnie praktycznie każdy wizualizuje sobie to w programie komputerowym, tradycyjnie na kartce papieru lub szuka zdjęć już gotowych pomieszczeń w sieci i chce, aby dokładnie tak jego pokój wyglądał. Dopiero wtedy udaje się do sklepów na zakupy tego czego potrzebuje.

Większość z nas zanim zacznie projektować lub szukać inspiracji wie, w jakim stylu będzie wyposażało i wykończało swoje mieszkanie. Coraz częściej króluje tu nowoczesność. Co się kryje pod tym pojęciem? Na co należy zwrócić uwagę urządzając salon w takim stylu? Czy sprawdza się tylko w przypadku dużych metraży, czy małe mieszkanie w bloku również może być nowoczesne?

Salon w stylu japońskim

Tak urządzone mieszkania cechują się prostotą i funkcjonalnością. Wnętrza pozbawione są zbędnych dodatków i ozdób. Nie jest to raj dla osób, które lubią poszaleć przy zakupach z całą paletą kolorów. Największa trudność to połączenie nowoczesnej technologii i materiałów, które muszą się przenikać i współgrać ze sobą. Podstawowa wiedza z zakresu aranżacji będzie tu na pewno potrzebna.

Na pierwszy rzut oka to przestrzeń jest znakiem rozpoznawczym nowoczesnego stylu. Jednak nawet w małych mieszkaniach można pokusić się o wykonanie takiej aranżacji wnętrz. Urządzone w stylu nowoczesnym mogą optycznie się powiększyć. Do tego dochodzi kwestia pomieszczeń. Ścianki działowe pomiędzy nimi powinny być ograniczone do minimum. Podział powinien być umowny i ma go wytyczać inny materiał, czy kolor, a nie ścianka.

Nowoczesny salon

Co jeszcze charakteryzuje styl nowoczesny? Na pewno kolor: stonowany, tylko w kilku odcieniach. A do tego meble o prostych bryłach, najczęściej wykonane z drewna, obowiązkowo w jasnym kolorze. Całość powinno dopełniać oświetlenie – ciepłe, bez żyrandoli. Filozofia tego stylu polega na unikaniu nadmiaru mebli.

To, czego nie widzimy na pięknych zdjęciach aranżacyjnych, a co nadaje charakteru i jest nieodzownym elementem nowoczesnego salonu, to wykończenie ścian. Surowość, industrialny ton, często odsłonięty beton czy cegły – tak ma wyglądać nowoczesny salon.

Wszystkich szukających mebli do salonu i pokoju zapraszam tutaj: http://www.kreocen.pl/kategoria/Meble-do-salonu-i-pokoju-2_539.html

Grzegorz Galant

Grzegorz Galant26/03/2015

Komentarze

W przypadku mebli, szczególnie tych, którymi mamy wyposażyć niewielkie mieszkanie, takie połączenie: wygodny + funkcjonalny, dla wielu z nas jest priorytetem. Niewielki salon, który jednocześnie spełnia funkcję sypialni, a także przestrzeni pracy i wypoczynku, wymaga przemyślanych rozwiązań i tu ukłony należą się osobie, która wymyśliła narożnik, czyli takie sprytne połączenie kanapy z szezlongiem. Na minimum przestrzeni możemy otrzymać maksimum miejsca do odpoczynku. Narożnik zastępuje, bowiem cały zestaw wypoczynkowy: kanapę i fotele. Szczególnie Ci z Was, którzy mają liczną rodzinę, w pełni docenią zalety narożnika. Do tego narożnik można wykorzystywać również w celu spania.
Dziś postanowiłam skupić się na największym pożeraczu energii w naszych domostwach. Lodówka, bo o niej mowa, jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni, jako jedyne urządzenie AGD podłączona jest do prądu 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Według badań przeprowadzonych przez Agencję Rynku Energii S.A. (ARE) lodówka generuje ok. 28% rocznych kosztów, jakie ponosimy na energię w naszych gospodarstwach.
Moje produkty 0
kreoCEN.pl Blog Modnie w salonie