Światło pod kontrolą - instalujemy ściemniacz
Wybór oświetlenia w domu to jedna z najważniejszych kwestii, zwiazanych z aranżacją pomieszczeń. Szczególnie zimą odpowiednie światło poprawia komfort mieszkania. Co jednak kiedy w małym mieszkaniu sypialnia jest zarówno miejscem pracy? Idealnym rozwiązaniem, które pozwoli na zmianę charkateru pomieszczenia bez konieczności instalacji dodatkowego oświetlenia jest ściemniacz elektroniczny. Instalacja tego typu urządzeń jest prosta. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.
Zima tuż tuż, czy Twój akumulator ją przetrzyma?

I przyszła ulubiona pora wszystkich Polskich kierowców – ZIMA. A wraz z nią wydatki wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze zimowych kapci dla swojego samochodu, skrobaczki do szyb, czy choćby ciepłych rękawic zanim uda nam się odmrozić samochód przed wyjazdem rano do pracy. Jest jeszcze jeden niezwykle ważny przedmiot w naszym samochodzie, który właśnie przed zimą trzeba sprawdzić. Jest nim akumulator. Jeśli jest w miarę nowy i napięcie jest odpowiednie to raczej możemy spać spokojnie. Lecz jeśli ma on kilka lat, nie do końca wiemy czy przetrwa jeszcze jedną zimę i z jakimi mrozami przyjdzie nam się zmierzyć, a na dodatek jeździmy dieslem to warto w bagażniku mieć ze sobą parę kabli rozruchowych.

Wind of change
Raz na jakiś czas mam nieodpartą potrzebę zmian. Taka potrzeba objawia się mniejszymi lub większymi rewolucjami albo w wyglądzie mojego mieszkania, albo co gorsze w moim własnym. Tego typu zmiany najszybciej przeprowadza się u fryzjera. Te, które dotyczą mieszkania, również możemy załatwić szybko i bezboleśnie. Jeśli metamorfoza nie musi być radykalna, to można ją przeprowadzić przy użyciu tkanin i drobnych dodatków. Ostatnie ostre cięcie w moim mieszkaniu miało miejsce nie cały miesiąc temu. Kiedy zmienia się pogoda i nadchodzi ta najzimniejsza pora roku, zwykle staram się wprowadzić we wnętrza więcej ciepła i tkaniny nadają się do tego idealnie. Warto sprawić, aby nasz dom, szczególnie w tej fazie przejściowej, stał się maksymalnie przytulny. To wpłynie na poprawę naszego nastroju i nie pozwoli popaść w przesadną melancholię.
Elektronika w służbie domownikom
Pancerne zabezpiecznie
Wielu z nas trzyma w domu drogocenne rzeczy, których za żadne inne skarby nie chciałby stracić. Mogą to być przedmioty, których wartość przewyższa koszt zakupu nowych, takie jak na przykład kolekcje numizmatyczne lub kosztowna biżuteria. Inną kategorią są dokumenty i elektroniczne bazy danych, które utracone, zwykle są nie do odzyskania. Czasami posiadamy w domu także rodzinne pamiątki mające dla nas nieocenione znaczenie sentymentalne – stare listy, zdjęcia czy prezenty otrzymane od wyjątkowych osób. Sposobem na zabezpieczenie takich drogocenności oraz spokojniejsze myśli w tej kwestii jest zamontowanie sejfu domowego – to inwestycją na długie lata, a może i pokolenia.
Domowe biuro
Dawniej nie doceniałam uroków specjalnego miejsca do pracy. Uczyłam się i pracowałam na podłodze, łóżku albo małym stoliku. Biurko i wszystko co z nim związane służyło za składowisko rzeczy, które chciałam mieć pod ręką. Z czasem okazało się jednak, że w przestrzeni wypoczynkowej pracuje się gorzej, bo otacza mnie milion rozpraszaczy, znacznie przyjemniejszych od rzeczy, które muszę wykonać. I domowe biuro stało się nagle obiektem z listy must have.
Wiosenne odkurzanie
Modnie w salonie
Wygoda i funkcjonalność w kształcie litery “L”
W przypadku mebli, szczególnie tych, którymi mamy wyposażyć niewielkie mieszkanie, takie połączenie: wygodny + funkcjonalny, dla wielu z nas jest priorytetem. Niewielki salon, który jednocześnie spełnia funkcję sypialni, a także przestrzeni pracy i wypoczynku, wymaga przemyślanych rozwiązań i tu ukłony należą się osobie, która wymyśliła narożnik, czyli takie sprytne połączenie kanapy z szezlongiem. Na minimum przestrzeni możemy otrzymać maksimum miejsca do odpoczynku. Narożnik zastępuje, bowiem cały zestaw wypoczynkowy: kanapę i fotele. Szczególnie Ci z Was, którzy mają liczną rodzinę, w pełni docenią zalety narożnika. Do tego narożnik można wykorzystywać również w celu spania.
Morskie opowieści prosto z … łazienki
Zastanawialiście się kiedyś jak przyjemnie spędzać długie wieczory, kiedy aura za oknem nie rozpieszcza, a ciepłe dni lata pozostały gdzieś daleko poza horyzontem? Co zrobić kiedy wiemy, że do kolejnego urlopu jeszcze szmat czasu? Gorąca kąpiel w łazience urządzonej w stylu marynistycznym może okazać się doskonałym lekarstwem na kiepskie samopoczucie i tęsknotę za promieniami słońca. Moda na marynarskie motywy nie przemija, bo chyba każdy lubi czasem zanurzyć się we wspomnieniach z wakacji.
Moje produkty 0
kreoCEN.pl Blog